REKLAMA

Powiat Kłodzki: beczki z amfetaminą zakopane w lesie

Powiat Kłodzki: beczki z amfetaminą zakopane w lesie

Fot. KWP Wrocław

Powiat Kłodzki. Znaleziono beczki z amfetaminą zakopane w lesie. Policjanci odkryli, że w 3 beczkach znajduje się płynna amfetamina oraz kokaina. Zatrzymano dwóch mężczyzn w tej sprawie.

Kilka dni temu policjanci z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu, przy współpracy funkcjonariuszy z Kłodzka i Bystrzycy Kłodzkiej w odludnym miejscu na terenie powiatu kłodzkiego ujawnili 3 beczki zakopane w ziemi. Po zabezpieczeniu beczek różnej pojemności, zbadano zawartość jednej z nich. Stwierdzono, że znajduje się tam płynna amfetamina, z której można byłoby uzyskać ponad 45 kg białego proszku zakazanego ustawą. Ponadto w beczce znaleziono ponad kilogram gotowej już amfetaminy oraz ponad 50 g kokainy. Pozostałe pojemniki zostały przekazane do badań laboratoryjnych.

Powiat Kłodzki: beczki obok domu

Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za ten przestępczy proceder. Zakopane beczki znajdowały się w pobliżu miejsca zamieszkania jednego z nich w powiecie kłodzkim. W mieszkaniach zabezpieczono dosyć dużą sumę pieniędzy oraz wagę elektroniczną i sporą ilość małych woreczków strunowych. Decyzją sądu mężczyźni zostali aresztowani na okres 3 miesięcy. Policja planuje kolejne zatrzymania. Sprawa jest rozwojowa. Funkcjonariusze pracują nad tym, by ustalić w niej jak najwięcej szczegółów. Kluczowym będzie wynik badania zawartości pozostałych dwóch zabezpieczonych beczek. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa Wrocław Krzyki Wschód. Sprawcom grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Powiat Kłodzki: beczki z amfetaminą zakopane w lesie

Fot. Pixabay

Zwłoki leżały w kabinie tira kilka dni. Ciało kierowcy na polecenie prokuratury zabezpieczono.

Fot. Redakcja

Pod koniec października ubiegłego roku Ministerstwo Zdrowia informowało już o ponad 20 tysiącach przypadkach dziennie.

Fot. Dolnośląska Policja

Za posiadanie nielegalnych urządzeń w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości nawet do 100 tys. zł od jednej maszyny.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×