REKLAMA

Powiat Kłodzki: nauka zdalna do 3 stycznia

Powiat Kłodzki: uczniowie do stycznia będą uczyć się zdalnie

Powiat Kłodzki. Nauka zdalna w szkołach przedłużona do 3 stycznia. Są jednak wyjątki. Jakie?

Powiat Kłodzki. To już pewne! Nauka zdalna w szkołach przedłużona do 3 stycznia 2021 r. Minister Edukacji i Nauki podpisał w tej sprawie rozporządzenie. Będą jednak pewne wyjątki. Już od poniedziałku, 30 listopada będzie można prowadzić zajęcia sportowe w wybranych szkołach sportowych oraz praktyczną naukę zawodu w szkołach prowadzących kształcenie zawodowe.

 

Zajęcia sportowe 

Od 30 listopada 2020 r. zajęcia sportowe realizowane na podstawie programów szkolenia mogą być prowadzone w szkole z zachowaniem ograniczeń, zakazów i nakazów przeciwepidemicznych. Dotyczy to zajęć prowadzonych w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych sportowych i mistrzostwa sportowego, oddziałach sportowych i oddziałach mistrzostwa sportowego w szkołach ogólnodostępnych.

 

Wraca kształcenie praktyczne

Od 30 listopada 2020 r. mogą być prowadzone zajęcia w ramach praktycznej nauki zawodu w grupach umożliwiających zachowanie dystansu społecznego, w wybranych dniach tygodnia, w wymiarze nieprzekraczającym 10 godzin tygodniowo. Dotyczy to szkół prowadzących kształcenie zawodowe, centrów kształcenia zawodowego oraz placówek kształcenia ustawicznego realizujących praktyczną naukę zawodu w ramach kształcenia zawodowego lub ustawicznego. Przy zachowaniu zasad właściwych dla zakładów pracy możliwe będzie także prowadzenie praktycznej nauki zawodu u pracodawców lub w indywidualnych gospodarstwach rolnych. Uczniowie branżowych szkół I stopnia będący młodocianymi pracownikami mogą odbywać praktyki u pracodawców, o ile u pracodawcy nie występują zdarzenia, które ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną mogą zagrozić zdrowiu młodocianego pracownika. 

Ferie w jednym czasie

Warto także przypomnieć, że tym roku ferie zimowe odbędą się w jednym terminie dla całej Polski - od 4 do 17 stycznia, bez możliwości organizacji wyjazdów. Przedsiębiorcom z branży turystyki zimowej ma być zapewniona rekompensata.

 

Galerie otwarte przed świętami 

Przed tygodniem postanowiono o innych obostzreniach. Tych dotyczących handlu. Od 28 listopada, czyli od najbliższej soboty aż do zakończenia Świąt Bożego Narodzenia będą obowiązywać nowe zasady sanitarne, a sklepy i galerie handlowe będą otwarte. 

 

Oczekiwanie na szczepionkę

- Chcemy, by w Polsce ten czas 100 dni solidarności, jak go nazwaliśmy, opierał się na 3 zasadach: solidarności, odpowiedzialności, stabilizacji. Robimy, co w naszej mocy, by nie zamrażać wszystkich obszarów życia społecznego i gospodarczego, jednocześnie utrzymując niską mobilność społeczną. 100 dni solidarności to czas oczekiwania na szczepionkę, która powinna się pojawić mniej więcej pod koniec okresu obowiązywania nowych obostrzeń. Jestem przekonamy, że dzięki odpowiedzialności i sile oraz mądrości Polaków wygramy z wirusem, i razem wkroczymy w nowy, 2021 rok - rok przełomu, nadziei i powrotu do normalności! - przekonywał Premier podczas ubiegłotygodniowej konferencji.

Artykuły powiązane

fot. Ministerstwo Zdrowia
Minister Łukasz Szumowski: Musimy ograniczyć nasze kontakty.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Powiat Kłodzki: nauka zdalna do 3 stycznia

Fot. Zieleniec Ski Arena

Ośrodki narciarskie w Powiecie Kłodzkim informują o swoich decyzjach wobec dalszych obostrzeń.

Fot. Antoni Kuczek Dolny-slask.org.pl

Bystrzyca Kłodzka: W centrum zdrowia trwają szczepienia. Kiedy przyjdzie kolej na seniorów?

Fot. OSP KSRG Nowa Ruda - Słupiec

Nowa Ruda: Strażacy zabezpieczyli osuwającą się skarpę na ulicy Cmentarnej.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×