REKLAMA

Lądek-Zdrój: koniec działania izolatorium

Od dziś przestaje działać izolatorium w Lądku

Lądek-Zdrój. Izolatorium w Sanatorium "Jan" przestaje funkcjonować.

Lądek-Zdrój. Od 15 grudnia przestaje funkcjonować izolatorium w Sanatorium Uzdrowiskowym „Jan” w Lądku-Zdroju. Taką decyzję podjął Wojewoda Dolnośląski. Izolatorium działało w tym budynku od początku listopada. Zapewniało 63 łóżka. Do izolatorium przyjmowane były osoby z dodatnim wynikiem testu na obecność koronawirusa, które były: bezobjawowe lub skąpoobjawowe, które ze względu na możliwość zakażenia bliskich musiały być odizolowane, lub które z innych przyczyn nie mogły poddać się izolacji w swoim miejscu zamieszkania. Osoby przebywające w izolatorium miała zapewniony nadzór pielęgniarsko-lekarski i posiłki.

2 listopada wojewoda dolnośląski wydał decyzję o utworzeniu w powiecie kłodzkim trzech izolatoriów. Dwa zlokalizowane są w Polanicy-Zdroju, a trzecie w Lądku-Zdroju. W Polanicy-Zdroju izolatoria powstały w Sanatorium Uzdrowiskowym Szarotka (50 łóżek) oraz w Szpitalu Uzdrowiskowym nr 1 (72 łóżka). Te izolatoria poprowadziły od 6 listopada Uzdrowiska Kłodzkie.

 

Sprawdź ile osób zachorowało na koronawirusa 16 grudnia

Przeczytaj, gdzie zrobić test na koronawirusa

Zobacz, kto jako pierwszy zaszczepi się w powiecie kłodzkim przeciwko koronawirusowi

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Lądek-Zdrój: koniec działania izolatorium

Zetkama Doral Nysa Kłodzko

Kłodzko: Sobotnie derby w Wałbrzychu niestety zakończyły się przegraną drużyny z Kłodzka.

Kłodzko: To już pewne, Hania przed śmiercią była bita i kopana przez konkubenta swojej matki.

Fot. GDDKiA we Wrocławiu

Kłodzko: Który wariant drogi będzie w końcu realizowany? Odcinek Kłodzko - Ząbkowice zostanie jednak podzielony na dwie części.

Fot. Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Polanicy-Zdroju.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×