REKLAMA

Kłodzko: protest samochodowy przeciwko przebiegowi drogi ekspresowej

Kłodzko: w piątek ruszy protest samochodowy

Kłodzko: mieszkańcy znowu zakorkują Kłodzko. Wystąpią spore utrudnienia na drogach

Kłodzko. Kierowcy szykują kolejny protest. Zostanie zorganizowany w najbliższy piątek, 27 listopada. Tym razem zmotoryzowany protest rozpocznie się o godz. 18.00. Mieszkańcy gminy Kłodzko szykują kolejny protest przeciwko wariantowi A2 projektowanej drogi ekspresowej z Wrocławia do Kłodzka. Pikieta podobnie jak ta dwa tygodnie temu (13 listopada) będzie polegała na bardzo wolnym przejeździe kolumny samochodów drogą krajową nr 8 od Orlenu w Boguszynie krajową ósemką, potem obwodnicą Kłodzka, DK nr 33, łącznikiem obwodnicy do DK 46 i dalej ul. Mickiewicza do Kłodzka i ul. Warty powrót na krajową ósemkę i do Boguszyna. Tym razem protest wystartuje później, bo o godz. 18.00. 13 listopada  kolumna kilkudziesięciu aut z protestującymi ludźmi spowodowała 3-, a nawet 4-kilometrowe zatory.

 

Mieszkańcy chcą wariantu A4 z tunelem przez Góry Bardzkie

Mieszkańcy gminy wiejskiej Kłodzko (szczególnie z Jaszkówki, Podzamku i Wojciechowic) wciąż nie zgadzają na preferowany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad wariat przebiegu nowej drogi na odcinku Bardo – Kłodzko. Protestujący sprzeciwiają się rekomendowanemu przez GDDKiA przebiegu drogi w wariancie A2 i domagają się realizacji wariantu A4 z tunelem przez Góry Bardzkie, za którym podczas konsultacji społecznych opowiedziało się więcej mieszkańców.

 

Przeczytaj, jak protestowano 13 listopada

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Kłodzko: protest samochodowy przeciwko przebiegowi drogi ekspresowej

Fot. Zieleniec Ski Arena

Ośrodki narciarskie w Powiecie Kłodzkim informują o swoich decyzjach wobec dalszych obostrzeń.

Fot. Antoni Kuczek Dolny-slask.org.pl

Bystrzyca Kłodzka: W centrum zdrowia trwają szczepienia. Kiedy przyjdzie kolej na seniorów?

Fot. OSP KSRG Nowa Ruda - Słupiec

Nowa Ruda: Strażacy zabezpieczyli osuwającą się skarpę na ulicy Cmentarnej.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×