REKLAMA

Czy jesteś zadowolony z życia w swojej miejscowości?

Zobacz wyniki badania - Barometr Lokalny

Zobacz wyniki badania - Barometr Lokalny

Zobacz wyniki badania - Barometr Lokalny

Zobacz wyniki badania - Barometr Lokalny

Zobacz wyniki badania - Barometr Lokalny

INFORME 2.0 - Badanie wykazało, że Polacy są w dużej mierze zadowoleni z życia w swojej miejscowości. Co chcieliby zmienić?

INFORME 2.0 - Brałeś udział w badaniu? Już mamy wyniki. Zobacz poziom zadowolenia Polaków z życia w swoim miejscu zamieszkania. 

 

Wyniki badania ogólnopolskiego INFORME 2.0

 

Co było badane?

Badanie ankietowe INFORME 2.0 zostało przeprowadzonego na ogólnopolskiej próbie 7153 respondentów. Ankieta miała na celu zbadanie opinii mieszkańców na temat stopnia ich zadowolenia z warunków życia oraz oczekiwanych przez nich kierunków rozwoju. Badaniem objęci zostali Czytelnicy i Czytelniczki 58 gazet lokalnych, w tym gazet zrzeszonych w Stowarzyszeniu Gazet Lokalnych, które jest partnerem projektu „InForMe 2.0 – działania informacyjne w zakresie promocji Polityki Spójności w polskich mediach lokalnych" realizowanego we współpracy z Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego.

 

Wyniki mogą zaskoczyć

W badaniu udział wzięło najwięcej osób w średnim wieku, pomiędzy 30 a 49 rokiem życia - 53%. 50,5% z tego stanowiły kobiety, a resztę mężczyźni. Najwięcej ankietowanych w badaniu INFORME 2.0 pochodzi z województwa śląskiego. Ponad 41% osób jest raczej zadowolonych z życia na obszarze swojej gminy. Ponad 1/3 ankietowanych nie zdecydowałaby się na przeprowadzkę poza swoją gminę. Badanie wykazało także, że ponad połowa ankietowanych zdecydowanie interesuje się tym, co dzieje się w ich okolicy. Pytane osoby w dużej mierze (prawie 50%) utożsamiają się oraz identyfikują z miejscem zamieszkania i chcą uczestniczyć w życiu gminy. Jest to na pewno duże pole potencjału do wykorzystania podczas planowania obywatelskich projektów samorządowych. 3979 ankietowanych jako dodatkową, gminną inwestycję wybrałoby remonty dróg i chodników. 

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach konkursu 2018CE16BAT042 „Wsparcie środków informacyjnych dotyczących polityki spójności UE. Niniejsza publikacja odzwierciedla wyłącznie stanowisko autora. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek użycie zawartych w niej informacji.

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Czy jesteś zadowolony z życia w swojej miejscowości?

Fot. Aneta Bajer

Nowa Ruda: Doszło do pożaru w budynku wielorodzinnym. Strażacy ewakuowali mieszkańców

Fot. Fundacja Itaka

Widziałeś tego mężczyznę? Zadzwoń do fundacji Itaka

Fot. FB/KPRM/ zrzut ekranu

Hotele zamknięte na majówkę, żłobki otwarte od 19 kwietnia. Jakie zmiany jeszcze nas czekają?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×