REKLAMA

Gmina Kłodzko: policjanci zatrzymali pijanego kierowcę

Gmina Kłodzko: kierowca miał promil

Gmina Kłodzko: kierowca kierował autem mając promil alkoholu

Gmina Kłodzko: Pomimo wielu apeli policji, a także kontroli stanu trzeźwości, nadal na drogach powiatu kłodzkiego poruszają się osoby, które kierują pojazdami w stanie nietrzeźwości, powodując zagrożenie na drodze. Dzielnicowi z Kłodzka podczas obchodu rejonu służbowego na terenie Gminy Kłodzko zauważyli mężczyznę, który volkswagenem zjeżdżał od środka jezdni do prawej krawędzi drogi. Gdy zatrzymali go do kontroli drogowej wyczuli woń alkoholu.

Pomil alkoholu

Kierującym okazał się 24-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego. Po przebadaniu mężczyzny policjanci stwierdzili, że jest nietrzeźwy i ma promil alkoholu w organizmie. Policjanci przypominają, że w świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

 

 

Gmina Kłodzko: interwencja za interwencją

To nie pierwsza policyjna interwencja w ostatnich dniach w Gminie Kłodzko. W sobotę na terenie Gminy Kłodzko policjanci zatrzymali kierującą samochodem osobowym. Powodem kontroli było przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym przez 39-latkę, która kierowała samochodem osobowym. Kobieta jechała pojazdem w obszarze zabudowanym z prędkością 105 km/h. W związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, kierująca utraciła prawo jazdy na 3 miesiące, otrzymała 10 punktów karnych oraz została ukarany mandatem. Do podobnego zdarzenia doszło w Gminie Kłodzko kilka dni wcześniej. Mundurowi zatrzymali kierującego samochodem osobowym. Powodem kontroli było przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym przez 28-latka, który kierował samochodem osobowym. Mężczyzna jechał samochodem osobowym w obszarze zabudowanym z prędkością 105 km/h.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Gmina Kłodzko: policjanci zatrzymali pijanego kierowcę

Fot. Zieleniec Ski Arena

Ośrodki narciarskie w Powiecie Kłodzkim informują o swoich decyzjach wobec dalszych obostrzeń.

Fot. Antoni Kuczek Dolny-slask.org.pl

Bystrzyca Kłodzka: W centrum zdrowia trwają szczepienia. Kiedy przyjdzie kolej na seniorów?

Fot. OSP KSRG Nowa Ruda - Słupiec

Nowa Ruda: Strażacy zabezpieczyli osuwającą się skarpę na ulicy Cmentarnej.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×