REKLAMA

Galerie zostaną otwarte już 28 listopada

Fot. KPRM

Od 28 listopada Galeria w Kłodzku będzie mogła znów funkcjonować

Podczas dzisiejszej konferencji premier Mateusz Morawiecki poinformował o nowych zmianach, jakie czekają nas w najbliższym czasie. - Dzięki zasadom sanitarnym i dyscyplinie, której, pomimo pewnych trudności, wciąż przestrzega olbrzymia większość Polaków, udało nam się ustabilizować liczbę zakażeń na względnie stałym poziomie. Dziękuję tym, którzy rozumieją, czym jest odpowiedzialność i solidarność w tak trudnym okresie. Jednak wirus wciąż zbiera śmiertelne żniwo. Dni triumfu lekarzy i pacjentów przeplatają się z (niestety) równie częstymi chwilami smutku. Musimy uzbroić się w cierpliwość i pokorę oraz przestrzegać zasad sanitarnych - to w tej chwili nasza najlepsza broń. Od pozostałych przywódców europejskich, po ostatnim spotkaniu Rady Europejskiej wiem, że wszędzie jest ten okres nadziei i oczekiwania - powiedział premier.

Galerie otwarte przed świętami

Od 28 listopada aż do zakończenia Świąt Bożego Narodzenia będą obowiązywać nowe zasady sanitarne, a sklepy i galerie handlowe będą otwarte. W tym roku ferie zimowe odbędą się w jednym terminie dla całej Polski - od 4 do 17 stycznia, bez możliwości organizacji wyjazdów. Przedsiębiorcom z branży turystyki zimowej ma być zapewniona rekompensata.

Oczekiwanie na szczepionkę

- Chcemy, by w Polsce ten czas 100 dni solidarności, jak go nazwaliśmy, opierał się na 3 zasadach: solidarności, odpowiedzialności, stabilizacji. Robimy, co w naszej mocy, by nie zamrażać wszystkich obszarów życia społecznego i gospodarczego, jednocześnie utrzymując niską mobilność społeczną. 100 dni solidarności to czas oczekiwania na szczepionkę, która powinna się pojawić mniej więcej pod koniec okresu obowiązywania nowych obostrzeń. Jestem przekonamy, że dzięki odpowiedzialności i sile oraz mądrości Polaków wygramy z wirusem, i razem wkroczymy w nowy, 2021 rok - rok przełomu, nadziei i powrotu do normalności! - przekonywał Premier podczas dzisiejszej konferencji.

 

Liczba zachorowań w powiecie kłodzkim 21 listopada

Liczba zachorowań w powiecie kłodzkim 20 listopada

Liczba zachorowań w powiecie kłodzkim 19 listopada

Jak sytuacja z koronawirusem wygląda w Czechach

Gdzie zrobić test na koronawirusa

 

Artykuły powiązane

fot. Ministerstwo Zdrowia
Minister Łukasz Szumowski: Musimy ograniczyć nasze kontakty.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Galerie zostaną otwarte już 28 listopada

Fot. KPRM

Obowiązkowa maseczka zamiast przyłbicy. Jakie jeszcze zmiany nas czekają?

Czesi odnotowują wysoki wzrost zakażeń brytyjską odmianą koronawirusa. Czy dotrze ona do powiatu kłodzkiego?

Fot. Janusz Polska.org

Kłodzko: Sprawa śmierci 3-letniej dziewczynki okazuje się mieć drugie dno. Czy warto wstrzymać się z osądami wobec matki?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×