REKLAMA

Galerie zostaną otwarte już 28 listopada

Fot. KPRM

Od 28 listopada Galeria w Kłodzku będzie mogła znów funkcjonować

Podczas dzisiejszej konferencji premier Mateusz Morawiecki poinformował o nowych zmianach, jakie czekają nas w najbliższym czasie. - Dzięki zasadom sanitarnym i dyscyplinie, której, pomimo pewnych trudności, wciąż przestrzega olbrzymia większość Polaków, udało nam się ustabilizować liczbę zakażeń na względnie stałym poziomie. Dziękuję tym, którzy rozumieją, czym jest odpowiedzialność i solidarność w tak trudnym okresie. Jednak wirus wciąż zbiera śmiertelne żniwo. Dni triumfu lekarzy i pacjentów przeplatają się z (niestety) równie częstymi chwilami smutku. Musimy uzbroić się w cierpliwość i pokorę oraz przestrzegać zasad sanitarnych - to w tej chwili nasza najlepsza broń. Od pozostałych przywódców europejskich, po ostatnim spotkaniu Rady Europejskiej wiem, że wszędzie jest ten okres nadziei i oczekiwania - powiedział premier.

Galerie otwarte przed świętami

Od 28 listopada aż do zakończenia Świąt Bożego Narodzenia będą obowiązywać nowe zasady sanitarne, a sklepy i galerie handlowe będą otwarte. W tym roku ferie zimowe odbędą się w jednym terminie dla całej Polski - od 4 do 17 stycznia, bez możliwości organizacji wyjazdów. Przedsiębiorcom z branży turystyki zimowej ma być zapewniona rekompensata.

Oczekiwanie na szczepionkę

- Chcemy, by w Polsce ten czas 100 dni solidarności, jak go nazwaliśmy, opierał się na 3 zasadach: solidarności, odpowiedzialności, stabilizacji. Robimy, co w naszej mocy, by nie zamrażać wszystkich obszarów życia społecznego i gospodarczego, jednocześnie utrzymując niską mobilność społeczną. 100 dni solidarności to czas oczekiwania na szczepionkę, która powinna się pojawić mniej więcej pod koniec okresu obowiązywania nowych obostrzeń. Jestem przekonamy, że dzięki odpowiedzialności i sile oraz mądrości Polaków wygramy z wirusem, i razem wkroczymy w nowy, 2021 rok - rok przełomu, nadziei i powrotu do normalności! - przekonywał Premier podczas dzisiejszej konferencji.

 

Liczba zachorowań w powiecie kłodzkim 21 listopada

Liczba zachorowań w powiecie kłodzkim 20 listopada

Liczba zachorowań w powiecie kłodzkim 19 listopada

Jak sytuacja z koronawirusem wygląda w Czechach

Gdzie zrobić test na koronawirusa

 

Artykuły powiązane

fot. Ministerstwo Zdrowia
Minister Łukasz Szumowski: Musimy ograniczyć nasze kontakty.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Galerie zostaną otwarte już 28 listopada

Fot. FB/Tomasz Kiliński

Kopalnia w Nowej Rudzie znów zaprasza turystów już od 1 grudnia

Strajk Kobiet Kłodzko: Radni powiatu kłodzkiego i starosta Maciej Awiżeń odpowiedzieli na oświadczenie Krystyny Śliwińskiej. Samorządowcy są oburzeni.

Radna powiatu kłodzkiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, Krystyna Śliwińska wydała oświadczenie, w którym krytykuje protesty przeprowadzone w ramach Strajku Kobiet. Jest odpowiedź od radnych i starosty.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×