REKLAMA

Góra Igliczna: podwójnie oskarżony przez księdza

Góra Igliczna: do zdarzenia doszło w tym kościele

Fot. Wikipedia

W Kłodzkim sądzie ruszy proces o obrazę uczuć religijnych. Sprawa dotyczy zdarzenia sprzed 4 lat, które trwało kilka minut, ale zaskutkowało dwoma procesami karnymi

We wtorek, 17 listopada, ruszył proces karny przeciwko młodemu mieszkańcowi Międzygórza, którego bystrzyca prokuratura oskarżyła o obrazę uczuć religijnych. Doniesienie w tej sprawie złożył ks. Andrzej Adamiak. Bartosza Horbowskiego oskarżono o to, że obraził uczucie religijne, bo pozostając po Pasterce w przedsionku kościoła na Górze Igliczna mia na głowie czapkę. Poza tym doprowadził do rozsypania hostii, a także uderzył księdza. Problem w tym, że za rzekome pobicie Bartosz ma już jeden proces karny.

 

Wigilijne zdarzenie

Do zdarzenia doszło 24 grudnia 2016 roku. W wigilię Świąt Bożego Narodzenia Bartosz z kolegami poszedł na Pasterkę do kościoła na Górze Igliczna. W kościele były tłumy, więc chłopak stał na zewnątrz. Po mszy wszedł do świątyni, a właściwie do jej przedsionka. Był w czapce, bo zmarzł. Nie przypuszczał, że kilka minut, jakie tam spędzi, będzie miało takie konsekwencje. W przedsionku kościoła doszło do szarpaniny.

 

Co było powodem?

Czapki na głowach u dwóch młodych ludzi, które z impetem zrywa ksiądz Andrzej, kustosz sanktuarium. Bartosz, zszokowany bezpardonowym zachowaniem duchownego, wyciągnął komórkę i zapowiedział, że nakręci to dziwne zajście. Ksiądz odrazu ruszył do ataku i siłą wyrwał mu telefon. Zaczęła się szarpanina. Z jednej strony młody mieszkaniec Międzygórza, który bronił swojej własności, z drugiej ksiądz i kilku wspierających go parafian. Ksiądz zabrał telefon. Potem widać – bo wszystko jest nagrywane przez kamery monitoringu - jak z jeszcze jednym mężczyzną powalił Bartosza na posadzkę. Po dwóch umorzeniach bystrzycka prokuratura oskarżyła w ubiegłym roku Bartosza o pobicie księdza, zaraz potem wniosła do sądu drugie oskarżenie o obrazę uczuć religijnych. Prawdopodobnie 20 stycznia Bartosz usłyszy wyrok w sprawie o pobicie. Natomiast 25 stycznia zasiądzie na ławie oskarżonych w procesie o obrazę uczuć religijnych.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Góra Igliczna: podwójnie oskarżony przez księdza

Fot. Zieleniec Ski Arena

Ośrodki narciarskie w Powiecie Kłodzkim informują o swoich decyzjach wobec dalszych obostrzeń.

Fot. Antoni Kuczek Dolny-slask.org.pl

Bystrzyca Kłodzka: W centrum zdrowia trwają szczepienia. Kiedy przyjdzie kolej na seniorów?

Fot. OSP KSRG Nowa Ruda - Słupiec

Nowa Ruda: Strażacy zabezpieczyli osuwającą się skarpę na ulicy Cmentarnej.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×