REKLAMA

Dolny Śląsk: pierwsze szczepienia przeciwko koronawirusowi

Dolny Śląsk. Zaczęły się szczepienia

Fot. Pixabay

Dolny Śląsk: jako jedni z pierwszych zaszczepieni zostali pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu

Dolny Śląsk. Pierwsza partia szczepionek przeciw COVID-19 dotarła do Polski 26 grudnia. Preparat rozdysponowano do szpitali węzłowych w całym kraju, w których rozpoczęły się szczepienia osób, najbardziej narażonych na zakażenie.

- Jestem przekonany, że rozpoczęcie szczepień to szansa na powrót do normalności, ponieważ szczepionki to jedyne remedium umożliwiające nam pokonanie koronawirusa. Musimy pamiętać, że ich skuteczność zależy od tego, ile osób się zaszczepi, dlatego też zachęcam wszystkich Dolnoślązaków do zgłaszania się na szczepienia - mówi Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski.

Na Dolny Śląsk trafiło łącznie prawie tysiąc dawek szczepionki przeciwko COVID-19. Trafiła ona między innymi do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, Specjalistycznego Szpitala im. dr A. Sokołowskiego w Wałbrzychu oraz Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

W województwie dolnośląskim jest łącznie 39 szpitali węzłowych. W przypadku szczepionek Pfizer, które są aktualnie dostępne w Polsce, pełną odporność uzyskuje się po przyjęciu dwóch dawek. Ci, którzy przyjęli właśnie pierwszą, kolejną otrzymają za 21 dni. Szczepienie poprzedzone jest wywiadem lekarskim. Wszyscy, którzy przyjmą szczepionkę przeciw COVID-19, otrzymują zaświadczenie. Każda osoba, która poddała się szczepieniu, przez kwadrans tuż po przyjęciu dawki zostaje pod obserwacją w punkcie szczepień.

Zobacz ile osób zachorowało na koronawirusa 27 grudnia

Sprawdź, które szpitale zaszczepią przeciwko koronawirusowi

 

źródło: DUW

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Dolny Śląsk: pierwsze szczepienia przeciwko koronawirusowi

Obrazek użytkownika Xthe_end_of_human
  • Xthe_end_of_human
  • 28-12-2020

Prof.dr. Roman Zieliński:”w „szczepionce” otrzymamy inwazyjną cząstkę, podobną do złośliwego wirusa lub złośliwych komórek nowotworowych…”
Obrazek użytkownika El Kopyto
  • El Kopyto
  • 29-12-2020

Skąd wiadomo, że szczepionki są skuteczne? Dobrowolność przeistacza się w przymus i szantaż. Ta presja na szczepionki jest bardzo podejrzana ! Ulotka mówi że nie wiadomo czy i na ile chroni. Tutaj link do ulotki pdf https://ec.europa.eu/health/documents/community-register/2020/20201221150522/anx_150522_pl.pdf

Polanica-Zdrój: Funkcjonariusze policji ścigali młodego mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Powiat Kłodzki: Zachęcamy do udziału w badaniu . Czy jesteś zadowolony z życia w swojej miejscowości?

Fot. Zieleniec Ski Arena

Stacje narciarskie w Powiecie Kłodzkim podpisały się pod apelem do Jarosława Gowina. Chcą zniesienia obostrzeń na stokach. Jakie podają argumenty?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×