REKLAMA

3 procent zamiast 15

foto: pixabay.com

Kłodzki szpital dostanie dodatkowy milion zł. Bystrzyckie Centrum Medyczne 154 tys. zł.

Wojewoda Paweł Hreniak podał, że dolnośląskie szpitale dostaną dodatkowe pieniądze. Na funkcjonowanie szpitali powiatowych w regionie przeznaczone zostaną 24 mln zł. Oprócz szpitali o znaczeniu regionalnym, dodatkowe pieniądze NFZ przeznaczy na wzrost wyceny 34 świadczeń wysokospecjalistycznych, które realizowane są przede wszystkim w ośrodkach referencyjnych (szpitalach klinicznych i instytutach badawczych). - Projektowane zmiany będą miały pozytywny wpływ na szpitale w województwie dolnośląskim. Obecnie w ramach sieci szpitali funkcjonuje 21 szpitali I poziomu zabezpieczenia oraz 7 szpitali II poziomu zabezpieczenia – informuje Urząd Wojewódzki. Jak zapowiedź dodatkowych pieniędzy przyjęli dyrektorzy szpitali? - Wzrost od 1 października oznacza, że szpital dostanie ten dodatkowy milion zł w listopadzie – mówi Jadwiga Radziejewska, dyrektor kłodzkiego ZOZ-u. - Co te pieniądze oznaczają dla szpitala? Oczywiście cieszymy się z nich, ale to 3 procent więcej z stosunku do pierwotnej wartości ryczałtu, tymczasem szpitale od wielu miesięcy postulują wzrost na poziomie 15 procent, bo o tyle nasze usługi są niedoszacowane – dodaje. Ubiegły rok ZOZ w Kłodzku zakończył stratą fi nansową na poziomie prawie 8 mln zł. Stratą rok zakończyło także Bystrzyckie Centrum Medyczna. W październiku ma dostać dodatkowo 154 tys. zł. - To chyba na otarcie łez, bo wystarczy na waciki – mówi wprost Jarosław Surówka, prezes BCM. - Odczuwalną zmianę sytuacji w bystrzyckim szpitalu dałaby podwyżka ryczałtu o ok. milion zł - dodaje Surówka.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): 3 procent zamiast 15

Z burmistrzem Mateuszem Jellinem o pierwszym roku jego urzędowania rozmawia Romuald Piela.

Najciemniej jest podobno pod latarnią, a najniebezpieczniej... obok komendy – do takich wniosków można dojść po wydarzeniach, jakie rozegrały się w Kłodzku, a precyzyjnie mówiąc tuż obok powiatowej komendy policji.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×