REKLAMA

Ministerstwo bez kultury

foto: Festiwal Góry Literatury

Tegoroczny Festiwal Góry Literatury, współorganizowany przez noblistkę Olgę Tokarczuk, nie otrzymał ministerialnej dotacji. Na szczęście imprezę wesprą samorządowcy. Oni, w przeciwieństwie do ministra Glińskiego, czują kulturę.

Z ministerialną dotacją, czy też bez niej, tegoroczne Góry Literatury i tak się odbędą. - Organizacja festiwalu nie jest zagrożona dzięki samorządom – zapewnia Beata Kłossowka-Tyszka, współorganizatorka Gór Literatury. - Zarówno miasto jak i gmina Nowa Ruda dofinansują jego organizację. W zasadzie działamy dzięki samorządom. W tym roku również powiat kłodzki obiecał większe dofinansowanie. Damy radę zorganizować Góry Literatury z samorządowych pieniędzy. Festiwal nie będzie też w żaden sposób okrojony – podkreśla. Organizatorzy Gór Literatury nie kryją, że jest im przykro, iż zostali pominięci przez ministerstwo kultury. Resort Glińskiego nie docenił pracy wielu osób w tym noblistki Olgi Tokarczuk. - Wysoka kultura trafiła do małego miasta, ale ministerstwo nisko oceniło taką strategię. Mieszkańcy, którzy nie mają na co dzień możliwości obcowania z wysoką kulturą zostali potraktowani przez ministerstwo, jako niewłaściwa grupa odbiorców – mówi z oburzeniem Tyszka. Ministerstwo kultury i polski rząd wyżej cenią Zenka Martyniuk, o którym publiczna telewizja zrobiła film, niż literaturę na światowym poziomie.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Ministerstwo bez kultury

Obrazek użytkownika Schmid
  • Schmid
  • 08-03-2020

Kuźwa i tylko 2200 kuźwa dobra ale droga .....miało być 800 kuźwa chyba przyszłość zz droga kuźwa jak ta kultura jest droga .od Egipska pani .

Fot. Schronisko Sowa

Ruszyła internetowa zbiórka, a dzierżawca schroniska ujawnia, kto i za co żąda od niego ponad 70 tys. zł

Fot. Zaginieni Policja

Widziałeś mężczyznę? Poinformuj policję, gdzie może przebywać.

Fot. FB/Łukasz Czech

Dziś otwarto oficjalnie zbiornik przeciwpowodziowy w Roztoce, w gminie Międzylesie.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×