REKLAMA

W Lądku-Zdroju zatrzymano pijanego kierowcę

Jechał po pijaku przez Lądek-Zdrój

Kierowca zatrzymany w Lądku-Zdroju miał ponad 2 promile

W Lądku-Zdroju policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 37-latka. Mężczyzna kierował samochodem osobowym. Okazało się, że wsiadł za kierownicę, pomimo że był nietrzeźwy. Policjanci przebadali go. Okazało się, że miał 2,3 promila alkoholu w organizmie. Na tym jednak nie koniec. Mężczyzna kierował samochodem bez wymaganego ubezpieczenia oraz bez aktualnych badań technicznych pojazdu. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat. Pomimo wielu apeli policji, a także kontroli stanu trzeźwości, nadal na drogach powiatu kłodzkiego poruszają się osoby, które kierują pojazdami w stanie nietrzeźwości, powodując olbrzymie zagrożenie na drodze.

 

Policja ostrzega!

Ponadto policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze i przypominają, że kierujący pojazdami mają obowiązek zachować szczególną ostrożność zbliżając się do przejścia dla pieszych oraz ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Natomiast piesi mają obowiązek korzystać z oznakowanych przejść dla pieszych. Mundurowi przestrzegają przed wsiadaniem za kierownicę pojazdów po spożyciu alkoholu. Przypominają, że takie zachowanie może mieć tragiczne skutki, nie tylko dla kierowcy, ale też innych uczestników ruchu drogowego. Aby zmniejszyć zagrożenia na drodze należy zawsze dostosować prędkość jazdy do warunków panujących na drodze. Niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego, nadmierna prędkość, jazda po alkoholu, niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami, brawura czy chwila nieuwagi mogą stać się przyczyną tragedii na drodze. Czasem kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): W Lądku-Zdroju zatrzymano pijanego kierowcę

Strajk Kobiet Kłodzko wystawiło symboliczny mandat dla senatora Aleksandra Szweda. Dlaczego?

Fot. Wojciech Zaczyk

Zieleniec: Cały czas wierzymy, że sezon narciarski nie jest stracony. Przedsiębiorcy będą walczyć o powrót na stoki.

FB/GOPR Wałbrzych

Ratownicy GOPR sprowadzili zwłoki mężczyzny z gór. Akcja trwała ponad 12 godzin.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×