REKLAMA

Młyny na liście UNESCO?

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach (foto: użyczone)

W Velkich Losinach w Republice Czeskiej odbyła się konferencja, której tematem była ochrona i promocja dziedzictwa kulturowego na przykładzie młynów papierniczych w Velkich Losinach i Dusznikach-Zdroju.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu współfinansowanego ze środków EFRR za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.
Celem projektu jest zacieśnienie współpracy pomiędzy Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju oraz papiernią w czeskich Velkych Losinach, co w efekcie ma pomóc w staraniach o uzyskanie transgranicznego wpisu na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Przypomnijmy:
W kwietniu 2015 r. podpisano list intencyjny pomiędzy Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju a Ruční papírna z Velkých Losin określający ramy wzajemnej współpracy, której głównym celem ma być wspólny wpis na listę UNESCO. Jeżeli wszystko się uda będą to pierwsze młyny na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO i pierwszy polsko – czeski wpis transgraniczny. Warto pamiętać, że dusznicki młyn to jedyny zachowany młyn papierniczy w Polsce, który powstał w 1605 roku. Do dziś uznawany jest za architektoniczną perłę Dolnego Śląska.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (5): Młyny na liście UNESCO?

Obrazek użytkownika Dr Basen
  • Dr Basen
  • 22-05-2018

Kłodzki basen na liście prokuratury: https://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/tonal-wzywal-pomocy-ratownicy-byli-za-szyba,260661.html
Obrazek użytkownika Tomi
  • Tomi
  • 22-05-2018

Kim ty jesteś jaka kanalia trzeba być by na tragedi dramacie robić kariere Wydarzyła się tragedia cierpienie i ból rodziny pracowników Pływalni a ty jak chiena chcesz ten ból podsycac Zejdź z tej drogi na tym kariery niezrobisz niewiesz co ciebie jutro czeka nikt niewie .Jeśli masz wiarę pomodl się .
Obrazek użytkownika Dr Basen
  • Dr Basen
  • 22-05-2018

Uspokój się, Rodzinie należy się współczucie i święty spokój ale trzeba zrobić wszystko, żeby taka sytuacja się nie powtórzyła. Następnym razem to możesz być Ty albo mój syn. Winni muszą zostać ukarani, dziwi mnie, że władze spółki i miasta do tej pory nie wyciągają konsekwencji, żadnych oświadczeń, konferencji. To, że zginął człowiek nie oznacza, że należy nad sprawą przejść do porządku dziennego i że nie wolno o niej mówić publicznie. Tam jest przecież monitoring, wszystko widać jak na dłoni. Ktoś zawalił, ktoś się wykręca, tego nie można tak zostawić
Obrazek użytkownika Tomi
  • Tomi
  • 22-05-2018

Od tego są odpowiednie organa i medycyna sądowa a nie ty kanalie chiena a może to twoja wina ? Spokój i rozwagą a nie jad i jaczenie rozdzieranie ran Byłeś tam ze chcesz osądzać Ty zawsze wiesz najlepiej jesteś prokuratorem sędzia i kautem. Tylko czychasz jak chiena na dramaty .Spokój i jeszcze raz spokój niech organa działają Łatwo jest wydać wyrok zniszczyć komuś życie doprowadzić do kolejnej tragedi o to tobie chodzi .
Obrazek użytkownika Tomi
  • Tomi
  • 22-05-2018

Odszedł młody człowiek tragedia i dramat podsycanie i wymyślanie teorii spiskowych jest poprostu nie na miejscu wręcz ohydne brak wiary współczucia rodzina potrzebuje spokoju ciszy ukojenia bólu a nie teorii podsycajacych nienawiść bol poterzny bol Przykro ale nadal będę używał mocnego słowa kanalie bo tylko taki człowiek szuka poplasku i wybicia się na dramacie ty nim jesteś byłeś i niestety nie będziesz myślisz ze masz układy to wszystko możesz nie los ci kiedyś za to zapłaci nie życzę Ci tego ale taka jest droga ludzi chien. NIECH ODPOCZYWA W BOGU WYRAZY GŁĘBOKIEGO WSPÓŁCZUCIA .

Program 500 plus kosztuje rocznie podatników ponad 24 mld zł, czyli dwa razy więcej niż uczelnie wyższe i aż 7 razy więcej niż kultura.

Dość dodatkowych opłat za wodę. Siedem wspólnot mieszkaniowych i 3 stowarzyszenia walczą o likwidację niesprawiedliwego podziały mieszkańców Bystrzycy Kłodzkiej.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×