REKLAMA

Na bruk! Grupowo!

foto: pixabay.com

Dramatyczne dane z Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Na bruk w ramach zwolnień grupowych idzie tysiąc 385 osób. Tylu pracowników do zwolnienia dolnośląskie firmy zgłosiły w kwietniu.

- Dotyczy to pracodawców z branży produkcyjnej, rozrywkowej, bankowości, telekomunikacji i usług. - Planowane zwolnienia są rozłożone w czasie. Nie następują od razu, tylko w kolejnych miesiącach. Co więcej pracodawcy zastrzegają, że decyzja o rozstaniu się z pracownikami będzie zależała od sytuacji na rynku - mówi Stefan Augustyn z DWUP we Wrocławiu. Grupowe zwolnienia wywołane koronawirusem ruszyły w marcu. Wtedy firmy zgłosiły zamiar zwolnienia 865 osób. W kwietniu kolejne zawiadomienia. Tym razem prace straci o pół tysiąca ludzi więcej. Jak to się rozkłada na powiaty? W ramkach dane przekazane przez dolnośląski pośredniak.

Zgłoszone zwolnienia grupowe w kwietniu (z podziałem na powiaty) ▪ Kamiennogórski: 2 firmy - 73 osoby ▪ Kłodzki: 1 firma - 86 osób ▪ Legnicki: 1 firma - 20 osób ▪ Lubiński: 1 firma - 27 osób ▪ Oleśnicki: 1 firma - 106 osób ▪ Oławski: 1 firma - 36 osób ▪ Świdnicki: 1 firma - 57 osób ▪ Trzebnicki: 2 firmy - 102 osoby ▪ Wałbrzyski: 1 firma - 140 osób ▪ Wrocławski: 9 firm - 738 osób.

Zwolnienia grupowe na Dolnym Śląsku > luty - 127 osób zgłoszonych przez 4 firmy > marzec - 865 osób zgłoszonych przez 10 firm > kwiecień – 1385 osób zgłoszone przez 20 firm.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Na bruk! Grupowo!

O leczniczym działaniu konopii siewnych, a także pomaganiu ludziom w ciężkich chorobach rozmawiamy z właścicielkami sklepu Konopna Farmacja w Dzierżoniowie.

Fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

W Kudowie-Zdroju odbył się w weekend Festiwal Pstrąga. Festiwal jest współorganizowany przez powiat corocznie w innej miejscowości Ziemi Kłodzkiej. Impreza ma na celu wypromowanie jedengo z naszych produktów regionalnych czyli pstrąga, który podbił serca turystów oraz mieszkańców na naszym terenie. W tym roku motywem przewodnim festiwalu był folklor ludowy, stąd również słomiany kapelusz u starosty kłodzkiego i wianki na głowach Pań, które zbierały datki na pomoc dla Juli Kuczały z Radkowa. Impreza zgromadziła spore tłumy.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×