REKLAMA

Na bruk! Grupowo!

foto: pixabay.com

Dramatyczne dane z Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Na bruk w ramach zwolnień grupowych idzie tysiąc 385 osób. Tylu pracowników do zwolnienia dolnośląskie firmy zgłosiły w kwietniu.

- Dotyczy to pracodawców z branży produkcyjnej, rozrywkowej, bankowości, telekomunikacji i usług. - Planowane zwolnienia są rozłożone w czasie. Nie następują od razu, tylko w kolejnych miesiącach. Co więcej pracodawcy zastrzegają, że decyzja o rozstaniu się z pracownikami będzie zależała od sytuacji na rynku - mówi Stefan Augustyn z DWUP we Wrocławiu. Grupowe zwolnienia wywołane koronawirusem ruszyły w marcu. Wtedy firmy zgłosiły zamiar zwolnienia 865 osób. W kwietniu kolejne zawiadomienia. Tym razem prace straci o pół tysiąca ludzi więcej. Jak to się rozkłada na powiaty? W ramkach dane przekazane przez dolnośląski pośredniak.

Zgłoszone zwolnienia grupowe w kwietniu (z podziałem na powiaty) ▪ Kamiennogórski: 2 firmy - 73 osoby ▪ Kłodzki: 1 firma - 86 osób ▪ Legnicki: 1 firma - 20 osób ▪ Lubiński: 1 firma - 27 osób ▪ Oleśnicki: 1 firma - 106 osób ▪ Oławski: 1 firma - 36 osób ▪ Świdnicki: 1 firma - 57 osób ▪ Trzebnicki: 2 firmy - 102 osoby ▪ Wałbrzyski: 1 firma - 140 osób ▪ Wrocławski: 9 firm - 738 osób.

Zwolnienia grupowe na Dolnym Śląsku > luty - 127 osób zgłoszonych przez 4 firmy > marzec - 865 osób zgłoszonych przez 10 firm > kwiecień – 1385 osób zgłoszone przez 20 firm.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Na bruk! Grupowo!

fot. KPP Kłodzko

3 promile alkoholu w organizmie miał 33- latek, który kierując rowerem stwarzał zagrożenie na drodze dla innych uczestników ruchu drogowego. Wczoraj popołudniu (poniedziałek, 25 maja) na terenie gminy Kłodzko funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który kierował rowerem. Jego zachowanie wskazywało, że jest w stanie nietrzeźwości. Po przebadaniu policjanci stwierdzili, że mężczyzna ma 3 promile alkoholu w organizmie. Za ten czyn grozi kara aresztu albo grzywny. Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek.

fot. internet

Szczególnie potrzebne są grupy: O Rh-, O Rh+, A Rh-, A Rh+, B Rh-

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×