REKLAMA

Co kontroluje sanepid?

foto: pixabay.com

W 2018 roku kłodzki sanepid przeprowadził 510 kontroli w sklepach.

W tym roku (do 15 października) skontrolowano 435 sklepów. W trakcie kontroli w zakładach obrotu żywnością inspektorzy sanepidu sprawdzają między innymi: zgodność zakresu prowadzonej działalności z decyzją inspektora sanitarnego, higienę osobistą pracowników (książeczki zdrowia oraz orzeczenia lekarskie do celów sanitarno-epidemiologicznych); stan sanitarno – techniczny i porządkowy wszystkich pomieszczeń sklepu oraz wyposażenia i urządzeń, ochrona zakładu przed szkodnikami, terminy przydatności do spożycia oraz daty minimalnej trwałości środków spożywczych przechowywanych w sali sprzedaży. Kontrolują też temperatury w urządzeniach chłodniczych.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Co kontroluje sanepid?

Obrazek użytkownika czarnowic
  • czarnowic
  • 22-11-2019

Ale nie wiemy, czy Pracownicy po wyjściu z ubikacji myją ręce? I tu pojawia się problem. Papier w książeczkach zdrowia wszystko znieść. A ile na klamkach bakterii !!. A uważny obserwator może zauważyć, ile osób np. kicha, kaszle nad produktami spożywczymi. Lepiej nie mieć bujnej wyobraźni. Chociaż można wprowadzić monitoring dla Pracowników, w strefie mycia rąk wraz z czarną skrzynką.

Fot. Wikipedia.pl

W Domu Pomocy Społecznej w Ścinawce Dol. przebywa 96 mieszkańcom

Fot. Internet

Pokrzywdzony miał przypuszczenia, że jego pies znajduje się na terenie Lądka-Zdroju

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×