REKLAMA

Złoto powodzian pod młotek

Dar Polski dla kłodzkich powodzian, który przeleżał w urzędowym sejfie 18 lat, zostanie w końcu sprzedany

Wyroby ze złota i srebra, niektóre wysadzane kamieniami szlachetnymi, przeleżały w ratuszowym sejfie prawie 18 lat. Sprawa odżyła w 2015 roku, kiedy nowy burmistrz Michał Piszko zarządził inwentaryzację. Wyszło na jaw, że część daru złotników z całej Polski dla powodzian wciąż leży w ratuszowym sejfie. Dopiero w marcu tego roku samorządowcy ogłosili, że mają aktualną wycenę. - Z wyceny wynika, że cały zbiór jest warta około 21 tys. zł – mówi burmistrz Michał Piszko. - Spróbujemy sprzedać te precjoza, wystawiając je na internetowych aukcjach – dodaje kłodzki samorządowiec i zaznacza, że za uzyskane pieniądze zostanie zakupiona pompa. 

 

Więcej przeczytasz w najnowszym wydaniu Gazety Kłodzkiej 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Złoto powodzian pod młotek

Obrazek użytkownika ,.,.,.,.,.,.,.,.,.
  • ,.,.,.,.,.,.,.,.,.
  • 03-04-2017

Pompa do wypompowywania kasy z ratusza ?. Czyżby na podwyżkę znowu?.

Ulatniający się gaz może być zabójczy, dlatego należy być szczególnie ostrożnym przy jego używaniu. Lokatorzy jednego z budynków w miejscowości Ławica najedli się sporo strachu, kiedy okazało się, że z jednego z mieszkań ulatnia się gaz.

Czasopismo Wspólnota opublikowało ranking sfeminizowania samorządów. Pod lupę wzięto gminy, powiaty i województwa. Jeśli w jakimś samorządzie rządzą wyłącznie panie, przyznano mu 100 punktów (%), ale takich babskich rzeczpospolitych nie było. Za to 40 gmin i 7 powiatów otrzymało wskaźnik 0 procent, co oznacza zerowy udział pań w lokalnych rządach.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×