REKLAMA

Naprawa mostu ruszy jeszcze w tym miesiącu?

Fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Jedyną przeszkodą w realizacji remontu może być czynnik atmosferyczny. Problemem może być minusowa temperatura.

W środę, 14 października w Starostwie Powiatowym w Kłodzku, miało miejsce spotkanie, dotyczące uszkodzonego mostu na ul. Kościuszki w Kłodzku. Starosta Kłodzki spotkał się ze stronami odpowiedzialnymi za przygotowanie i wykonanie, w możliwie szybkim czasie, remontu mostu.

W spotkaniu uczestniczyli: zleceniodawcy - Calor Energetyka Ciepina, głównego wykonawcy budowy sieci ciepłowniczej – Eurobud, podwykonawcy budowy ciepłociągu, architekci sporządzający orzeczenie techniczne przyczyn uszkodzenia mostu, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych oraz gospodarz spotkania starosta Maciej Awiżeń.

Strony po dyskusji ustaliły, że dołożą wszelkich starań, żeby naprawa mostu ruszyła jeszcze w tym miesiącu. Jedyną przeszkodą w realizacji remontu może być czynnik atmosferyczny. Problemem może być minusowa temperatura.
Należy pamiętać również, że zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa budowlanego, podstawą do rozpoczęcia jakichkolwiek robót na moście, jest dopełnienie wszystkich formalności związanych z wykonaniem projektu budowlanego obejmującego naprawę uszkodzonego mostu wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę, tu deklarację złożył Starosta, że dopilnuje sprawy. Natomiast Zleceniodawca zobowiązał się, do niezwłocznego zlecenia sporządzenia projektu budowlanego odbudowy mostu wraz z jego wykonaniem.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Naprawa mostu ruszy jeszcze w tym miesiącu?

Fot. Pixabay

Mamy 406 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Wałbrzycha i Legnicy oraz powiatów: bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, głogowskiego, górowskiego, kamiennogórskiego, kłodzkiego, legnickiego, lubańskiego, lubińskiego, milickiego, oławskiego, oleśnickiego, polkowickiego, średzkiego, strzelińskiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego, wrocławskiego, ząbkowickiego i zgorzeleckiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 9810.

Fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

W kłodzkim szpitalu pojawiły się trzy nowoczesne kabiny służące do dezynfekcji osób - tzw. kabiny dekontaminacyjne. Kabiny będą od teraz dodatkowym zabezpieczeniem na oddziałach: buforowym, neurologicznym oraz wewnętrznym. Dezynfekcja w kabinie odbywa za pomocą rozpylanego środka przeciw COVID-19, tworzącego drobną mgłę, oraz umieszczanej na podłodze maty dezynfekcyjnej.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×