REKLAMA

Wiosna Średniowiecza

Stowarzyszenie Kłodzkie Bractwo Rycerskie oraz gospodarz terenu (Twierdza Kłodzko) serdecznie ZAPRASZAJĄ na "WIOSNĘ ŚREDNIOWIECZA – OTWARTY ŚREDNIOWIECZNY OBÓZ SZKOLENIOWY", podczas którego, odwiedzający w namacalny sposób poznają realia okresu średniowiecza – biorąc czynny udział w warsztatach u poszczególnych rzemieślników.

Tym wydarzeniem oficjalnie otwieramy sezon turystyczny w kłodzkiej twierdzy. W sobotę, tj. 22 kwietnia 2017 r., bilet wstępu będzie kosztował jedynie 1 zł i wraz ze specjalną, ostemplowaną mapką wydawaną przy kasie, będzie uprawniał do wzięcia udziału w warsztatach rzemieślniczych podczas średniowiecznej gry terenowej.

Z kolei w niedzielę 23 kwietnia 2017 r. zapraszamy wszystkich na kłodzki rynek (pl. B. Chrobrego), gdzie o godzinie 12:00 wystrzałami z replik broni czarnoprochowej przywita mieszkańców i turystów Średniowieczna Straż Miejska. Będzie to zaproszenie do wspólnego patrolu ulicami miasta, wpisanymi w jego XV-wieczne granice.

W tym roku mija 589 rocznica oblężenia Kłodzka przez oddziały husyckie, naszym patrolem wpisujemy się w historię miasta – tamtych pełnych okrucieństwa, krwi i ognia wojennych dni.

...od trzeciej niedzieli marca roku pańskiego 1428, nasze miasto do Trójcy Świętej modlitwy zanosi, a zbrojnie mury obsadza i przed heretykami ziemi królewskiej broni... co rusz jakiś tumult gawiedzi w mieście się podnosi, że to podkop, że to przez mury, że to nocą bramy przejdą... i rzezi katolików
dopełnić... znaczne siły jednak Puta – pan nasz znamienity do Kłodzka na żołd ściągnął, to i miasto bronione jest, a i ulice straż miejska patroluje...
...ale czas wojny, czas oblężeń to i czas kramarzy, wszelakich wytwórców... kowali, płatnerzy, garncarzy, piekarzy, cieśli, a także kuglarzy czy sztukmistrzów... jednym słowem czas rzemieślników i kramarzy...

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Wiosna Średniowiecza

Nie pomagają apele policji. Nietrzeźwi kierowcy wciąż czują się bezkarni. Policja z Polanicy – Zdroju zatrzymała właśnie kolejnego. 53-latek miał w organizmie ponad półtora promila alkoholu i w najlepsze prowadził swojego Forda Focusa.

Pracownicy jednego ze sklepów w kłodzkiej galerii na gorącym uczynku złapali 18-latka, który od kilku tygodni okradał tamtejsze sklepy.

 

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×