REKLAMA

Uzdrowiskowy Don Kichot

Jeden elektryk, jedna ładowarka. Dwie jaskółki wiosny nie czynią.

Słaba dostępność ładowarek powoduje, że liczba aut elektrycznych jest niewielka. Jednocześnie mało samochodów na prąd to nikłe zainteresowanie operatorów montowaniem ogólnodostępnych ładowarek. Lądek-Zdrój próbuje, niczym Don Kichot, walczyć z tym błędnym kołem. W najstarszym polskim kurorcie (konkretnie na parkingu przy ul. Skłodowskiej-Curie) powstała stacja ładowania pojazdów elektrycznych. Można tam teraz ładować dwa samochody jednocześnie. Problem w tym, że w całym powiecie kłodzki jest tylko jeden zarejestrowany „elektryk”.
Mrzonki Morawieckiego
Premier Mateusz Morawiecki kilkakrotnie zapewniał, że do 2025 r. w polskich urzędach zarejestrowany będzie milion aut elektrycznych. Tymczasem rejestracje aut zasilanych wyłącznie prądem stanowią zaledwie 0,09 proc. nowo rejestrowanych pojazdów (9 aut na 10 tys. rejestrowanych). Na razie w Polsce zarejestrowano 2,1 tys. elektrycznych aut. W kraju działa zaledwie 590 ładowarek. Poza tym samochody elektryczne są droższe od spalinowych.
W ogonie
Z danych EAFO wynika, że w całej Polsce działają zaledwie 590 ładowarek. Dla porównania w czterokrotnie mniejszej Austrii jest ich siedem razy więcej niż u nas. Najwięcej ładowarek oferuje kierowcom Holandia (prawie 36 tys.). O 10 tys. mniej jest w Niemczech i Francji. Te dwa kraje zajmują też odpowiednio drugie i trzecie miejsce pod względem rejestracji samochodów elektrycznych. Zestawienie otwiera jednak Norwegia, w której w pierwszej połowie 2018 r. zarejestrowano 20,1 tys. takich aut. W Polsce w tym czasie zdecydowało się na to tylko 279 kierowców. W dużo mniejszych Czechach zarejestrowano 318 samochód elektrycznych, a na Węgrzech - 609. Wyprzedziła nas także Rumunia (297 samochodów). Z danych Stowarzyszenia Europejskich Producentów Samochodów (ACEA) wynika, że 76 proc. wszystkich ładowarek w UE jest rozlokowanych w 4 krajach (Niemcy, Francja, Holandia i Wielka Brytania).

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Uzdrowiskowy Don Kichot

Obrazek użytkownika L
  • L
  • 15-03-2019

Mamy nową i skuteczna taktykę rozwalenia władzy od środka ktoś wie co robi wraca i będzie wszystko robił by było jak najgorzej dla nich a dla nas pozytywnie by łatwiej zebrać podpisy i mobilizować naród do odwołania tej słabej władzy .Tak poradziła Jasnowidz Egipska i to wdrażamy .Wygramy pokonamy będzie władza i raj

foto: pixabay.com

Zakończył się projekt pn. „Dolnośląski Bon na Innowacje”. Tym samym 79 przedsiębiorców z Dolnego Śląska otrzymało wsparcie finansowe na modernizację, usprawnienie czy udoskonalenie swojej działalności.

foto: użyczone

Były zniszczenia, była kradzież, sprawa trafiła na policję i biurko prokuratora. Kto i dlaczego nie chce budowy kopalni w Ścinawce Śr.?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×