REKLAMA

Wieś nas czyta

Pan Tomasz Krupa - jeden z niewielu tapicerów w powiecie kłodzkim

Czytelnik z Mikowic drąży temat księdza, Sołtys z Roszyc daje rzeczom drugie życie.

W Mikowicach mieszka jeden z naszych uważnych Czytników. Krzysztof Cież śledzi sprawę księdza z Iglicznej, prawomocnie skazanego za porażenie turysty paralizatorem. Napisał do biskupa i papieża. - Ani jeden, ani drugi mi nie odpisał – mówi. - Dobrze, że Gazeta Kłodzka nie odpuszcza tematu. Trzeba przypilnować, czy zasądzony wyrok (10 miesięcy prac społecznych i 10 tys. zł nawiązki na rzecz poszkodowanego – przyp. red.) zostanie wykonany – dodaje. W pobliskich Roszycach wpadliśmy do sołtysa Tomasza Krupy. To jeden z niewielu tapicerów. Pracuje w tym zawodzie od 2003 roku. - Od prawie roku prowadzę własną firmę – mówi. - Daję starym fotelom i kanapom drugie życie. Wykonuję także renowacje wnętrz samochodów – dodaje. Tapicer z Roszyc odnawia także auta zabytkowe: Fiat 1500, Volvo i... - Robiłem fotele do Citroena z 1927 roku – mówi z dumą Tomasz Krupa. - To było wyzwanie, a potem duża satysfakcja – ocenia. Nasi rozmówcy zgodnie przyznają, że w ich wioskach mieszka się spokojnie i przyjemnie.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Wieś nas czyta

Samorząd województwa dolnośląskiego zaapelował do premiera Mateusza Morawieckiego o odpowiednie zaprojektowanie trasy S8, tak by w przyszłości możliwe było poprowadzenie od niej odnogi w kierunku Świdnicy, Wałbrzycha oraz węzła z budowaną drogą S3 w Bolkowie.

Z wyborczej walki o reelekcję w ostatniej chwili wycofał się Marek Szpanier, burmistrz Szczytnej.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×