REKLAMA

Koronawirus: Czy kłodzki sanepid robi testy?

Sanepid w Kłodzku

Fot. Google StreetView

Koronawirus w Kłodzku: Czy możesz wykonać test na obecność koronawirusa i skąd twój szef dowie się, że jesteś chory?

Koronawirus: Pracownicy kłodzkiego sanepidu mają już dość. Mieszkańcy mają pretensje, że sanepid nie chce zlecić i przeprowadzić im badań na koronawirusa. Tymczasem pracownicy wykręcają się od odpowiedzialności i tłumaczą się, że to do nich nie należy, za wyjątkiem pensjonariuszy domów pomocy społecznej. Jeśli podejrzewasz, że możesz mieć koronawirusa, udaj się do swojego lekarza rodzinnego, który skieruje cię na test.

 

Co zrobić po badaniu na koronawirus?

O wyniku testu na koronawirusa możesz dowiedzieć się z portalu e-pacjent, a do tego czasu jesteś objęty kwarantanną. Niech nie zdziwi cię fakt, że nie dostaniesz od kłodzkiego sanepidu żadnego dokumentu potwierdzającego nakaz izolacji. Możesz za to dostać mandat za złamanie kwarantanny.

 

Kto widzi, że chorujesz na koronawirus?

O tym, że masz podejrzenie koronawirusa lub twoi bliscy go mieli, szybko dowie się twój szef, ponieważ otrzyma taką informację na profilu płatnika składek Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

 

Zobacz, jak sytuacja wygląda dzisiaj 

http://klodzko24.eu/346306260/1799-zakazen

Koronawirus- test

 

 

Co to jest kwarantanna i ile trwa?

Kwarantanna to odosobnienie osoby zdrowej z powodu narażenia na zarażenie, np. po kontakcie z osobą chorą na koronawirusa. Co do zasady kwarantanna trwa 10 dni. Jednak w niektórych przypadkach okres ten jest dłuższy, np. wobec osób przebywających na kwarantannie w związku z zachorowaniem współdomownika. Więcej informacji znajduje się poniżej.

Przeważnie kwarantanna zaczyna się po tym jak organ inspekcji sanitarnej skontaktuje się z osobą narażoną na zakażenie. Osoba ta zostaje wtedy poinformowana o okresie trwania kwarantanny.

Są jednak sytuacje, gdy objęcie kwarantanną jest niezależne od inicjatywy ze strony sanepidu.

Tzw. kwarantanna graniczna; osoba przekraczająca granicę Rzeczypospolitej Polskiej, jest obowiązana odbyć, po przekroczeniu tej granicy, obowiązkową kwarantannę, trwającą 10 dni licząc od dnia następującego po przekroczeniu tej granicy.

Kwarantanna nakładana „automatycznie”  następnego dnia po zleceniu wykonania testu przez lekarza rodzinnego – trwa do chwili uzyskania wyniku ujemnego, ale nie dłużej niż 10 dni. Nie dotyczy to osób wykonujących zawody medyczne.

Kwarantanna, której podlega osoba prowadząca wspólne gospodarstwo domowe lub zamieszkująca z osobą, u której stwierdzono zakażenie wirusem. Kwarantanna ta trwa przez cały okres izolacji domownika, u którego stwierdzono zakażenie wirusem plus 7 dni po zakończeni przez niego tej izolacji.

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Koronawirus: Czy kłodzki sanepid robi testy?

Kłodzko: To już pewne, Hania przed śmiercią była bita i kopana przez konkubenta swojej matki.

Fot. OSP Domaszków

Bystrzyca Kłodzka: W nocy wybuchł pożar w budynku wielorodzinnym. Zobacz zdjęcia z interwencji.

Fot. GDDKiA we Wrocławiu

Kłodzko: Który wariant drogi będzie w końcu realizowany? Odcinek Kłodzko - Ząbkowice zostanie jednak podzielony na dwie części.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×