REKLAMA

Smart Kłodzko

2,2 mln zł na nowoczesne rozwiązania. Będą zdalnie sterować energooszczędnym oświetleniem.

Kłodzko pozyskało kolejną dotację z funduszy UE. Tym razem 2,2 mln zł (wartość projektu – 2,5 mln zł) na projekt Smart Kłodzko. - Najprościej rzecz ujmując projekt składa się z trzech etapów: zdiagnozowania najpilniejszych problemów, opracowania dokumentacji wykonawczej oraz wdrożenia rozwiązań – informuje Michał Piszko, burmistrz Kłodzka. - Smart Kłodzko w pierwszej kolejności zakłada opracowanie dokumentacji, dzięki której będziemy mogli wdrożyć m.in. zarządzanie infrastrukturą poprzez inteligentne technologie. O czym mowa? Na przykład o zdalnym sterowaniu inteligentnym i energooszczędnym oświetleniem – dodaje. Wyznacznikiem projektu jest ekologia. Powstanie opracowanie dostosowujące miasto do zmian klimatu: Smart City Kłodzko i Miejski Plan Adaptacji do Zmian Klimatu. Kłodzki projekt został wysoko oceniony. Zajął 5 miejsce wśród ocenionych wniosków.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Smart Kłodzko

Za chwilę wybierzemy europosłów. Na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie, czyli w okręgu numer 12, o sześć mandatów walczy 60 kandydatów. Sprawdziliśmy, jakie profity czerpać będą ci, którzy wygrają. Jedno jest pewne to mandat na bogato.

foto: użyczone

Zabytek Zadbany to ogólnopolski konkurs organizowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków. W tegorocznej edycji jury przyznało 7 nagród i 14 wyróżnień. W kategorii architektura i budownictwo drewniane wyróżnienie zdobył dusznicki młyn papierniczy.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×