REKLAMA

Mają świetlicę, robią wiatę

Co można zrobić z 4 starych kontenerów popowodziowych? W Rogówku ludzie zrobili z tego całkiem fajną świetlicę.

Do Rogówka prowadzi czarny szlak turystyczny z Bystrzycy Kłodzkiej przez Ołdrzychowice albo z drugiej strony ze Złotego Stoku przez pięknie położoną Przełęcz Droszkowską. W małej wsi mieszka ledwie kilka rodzin. Nie oznacza to jednak, że nic się tam nie dzieje. Przed tygodniem, w piątkowe popołudnie, spotkaliśmy trzech mężczyzna, którzy pracowali przy wiejskiej świetlicy. - Chcemy postawić przy niej wiatę – wyjaśnili. - Latam lepiej spotykać się na świeżym powietrzu, niż w świetlicy – dodali. Po raz kolejny mieszkańcy Rogówka robią coś dla siebie w czynie społecznym. - Świetlicę też sami zrobiliśmy. Od gminy dostaliśmy tylko stare kontenery i materiały budowlane. Robocizna jest nasza – mówi Marek Szach, sołtys wsi. - Sala może pomieścić 30 osób, czyli całą wieś. Już 4 Sylwestry w niej były i to jakie – dodaje gospodarz Rogówka

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Mają świetlicę, robią wiatę

foto: pixabay.com

Zakończył się projekt pn. „Dolnośląski Bon na Innowacje”. Tym samym 79 przedsiębiorców z Dolnego Śląska otrzymało wsparcie finansowe na modernizację, usprawnienie czy udoskonalenie swojej działalności.

foto: użyczone

Były zniszczenia, była kradzież, sprawa trafiła na policję i biurko prokuratora. Kto i dlaczego nie chce budowy kopalni w Ścinawce Śr.?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×