REKLAMA

'Alkohol i narkotyki'

Podsumowanie akcji „Alkohol i narkotyki” na drogach województwa dolnośląskiego

Dolnośląscy policjanci podsumowali działania na drogach województwa w ramach akcji „Alkohol i narkotyki”. Funkcjonariusze mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg sprawdzili prawie 14 tysięcy kierujących. Niestety podczas kontroli okazało się, że 51 z nich jechało po wypiciu alkoholu lub po zażyciu środków odurzających.
Zagrożenia powodowane przez nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego oraz osoby będące pod działaniem środków odurzających są ogromnym wyzwaniem dla Policji i innych podmiotów działających na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
W ostatnim czasie głośno było w mediach o kierowaniu pojazdami po spożyciu alkoholu lub narkotyków. Przykładem takiej sytuacji jest zatrzymanie, które miało miejsce w Lubinie. 20-letnia kobieta uciekała przed funkcjonariuszami ulicami miasta, nie zważając uwagi na żadne przepisy ruchu drogowego. Kilka razy stworzyła zagrożenie dla innych użytkowników drogi, przejeżdżając m. in. skrzyżowanie przy włączonym czerwonym świetle na sygnalizatorze, poruszając się po mieście z prędkością blisko 100 km/h. Na koniec potrąciła policjanta. Po zatrzymaniu 20-latki okazało się, że ma blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto badanie na narkotesterze wykazało, iż wcześniej zażywała kokainę. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu. Jak ustalili policjanci mieszkanka Lubina prawo jazdy posiadała dopiero od kilku miesięcy. Skrajna głupota osób siadających w takim stanie za kierownicę samochodu może powodować nieodwracalne i tragiczne skutki.
Przeprowadzone przez policjantów ruchu drogowego działania „Alkohol i narkotyki” miały na celu poprawę bezpieczeństwa, ujawnianie osób kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu bądź po użyciu narkotyków i eliminowanie ich z ruchu. Podczas akcji policjanci sprawdzili pod tym kątem blisko 14 tysięcy kierowców. Niestety podczas kontroli okazało się, że 51 z nich jechało po wypiciu alkoholu lub po zażyciu środków odurzających.
Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): 'Alkohol i narkotyki'

Obrazek użytkownika Tak , czy nie !
  • Tak , czy nie !
  • 01-06-2016

Czyli alkohol i narkotyki łatwo dostępne żądzą Polakami !
Obrazek użytkownika WKLEJ
  • WKLEJ
  • 02-06-2016

Winko pije

foto: dolny-slask.org.pl

Stowarzyszenie Przyjaciół Bystrzycy Kłodzkiej wystąpiło w sprawie miejskiego kąpieliska na Górze Parkowej do konserwatora zabytków. Jest już decyzja: basen nie zostanie wpisany do rejestru zabytków

foto: ilustracyjne
pixabay.com

Gmina Kłodzko wciąż ma ujemny przyrost naturalny.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×