REKLAMA

Zlikwidują węgiel

W Wałbrzychu przedstawiciele samorządów regionu wałbrzyskiego podpisali deklarację o wspólnych działaniach na rzecz pozbycia się węgla z gmin.

Dokument podpisał między innymi Mateusz Jellin, burmistrz Polanicy-Zdroju. Deklaracja „Dekarbonizacja 2030” zawiera w sobie strategiczne cele tj: rozwój odnawialnych źródeł energii; dążenie do samowystarczalności energetycznej gmin regionu; likwidacja ogrzewania opartego na węglu w budynkach użyteczności publicznej oraz w budynkach mieszkalnych; wdrożenie zeroemisyjnego transportu publicznego z wykorzystaniem energii elektrycznej i wodoru; stworzenie magazynów energii odnawialnej. Autorem i pomysłodawcą deklaracji był prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Zlikwidują węgiel

Fot. KPRM

Obowiązkowa maseczka zamiast przyłbicy. Jakie jeszcze zmiany nas czekają?

Czesi odnotowują wysoki wzrost zakażeń brytyjską odmianą koronawirusa. Czy dotrze ona do powiatu kłodzkiego?

Fot. Janusz Polska.org

Kłodzko: Sprawa śmierci 3-letniej dziewczynki okazuje się mieć drugie dno. Czy warto wstrzymać się z osądami wobec matki?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×