REKLAMA

Zlikwidują węgiel

W Wałbrzychu przedstawiciele samorządów regionu wałbrzyskiego podpisali deklarację o wspólnych działaniach na rzecz pozbycia się węgla z gmin.

Dokument podpisał między innymi Mateusz Jellin, burmistrz Polanicy-Zdroju. Deklaracja „Dekarbonizacja 2030” zawiera w sobie strategiczne cele tj: rozwój odnawialnych źródeł energii; dążenie do samowystarczalności energetycznej gmin regionu; likwidacja ogrzewania opartego na węglu w budynkach użyteczności publicznej oraz w budynkach mieszkalnych; wdrożenie zeroemisyjnego transportu publicznego z wykorzystaniem energii elektrycznej i wodoru; stworzenie magazynów energii odnawialnej. Autorem i pomysłodawcą deklaracji był prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Zlikwidują węgiel

Fot. Pixabay

Mamy 406 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Wałbrzycha i Legnicy oraz powiatów: bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, głogowskiego, górowskiego, kamiennogórskiego, kłodzkiego, legnickiego, lubańskiego, lubińskiego, milickiego, oławskiego, oleśnickiego, polkowickiego, średzkiego, strzelińskiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego, wrocławskiego, ząbkowickiego i zgorzeleckiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 9810.

Fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

W kłodzkim szpitalu pojawiły się trzy nowoczesne kabiny służące do dezynfekcji osób - tzw. kabiny dekontaminacyjne. Kabiny będą od teraz dodatkowym zabezpieczeniem na oddziałach: buforowym, neurologicznym oraz wewnętrznym. Dezynfekcja w kabinie odbywa za pomocą rozpylanego środka przeciw COVID-19, tworzącego drobną mgłę, oraz umieszczanej na podłodze maty dezynfekcyjnej.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×