REKLAMA

Zgony ze wskazaniem?

Czy rodzinom odbierającym akty zgonu sugeruje się, do którego zakładu pogrzebowego mają się zgłosić? Marcin Furgała podejrzewa, że tak właśnie jest. Swoje spostrzeżenia zgłaszał już dyrekcji kłodzkiego szpitala i staroście. Teraz przyszedł z nimi do naszej redakcji.

Furgała to właściciel jednego z czerech działających w Kłodzku zakładów pogrzebowych. - Miałem już kilka sygnałów, że rodzinom, które odbierają akty zgonu w kłodzkim szpitalu, sugeruje się do którego zakładu pogrzebowego powinni pójść – mówi kłodzczanin. - Rozmawiałem w tej sprawie z dyrekcją szpitala, a nawet starostą kłodzkim, zawsze po takiej interwencji mam więcej zleceń na pogrzeby, ale po kilku tygodniach wszystko wraca do normy i ilość zleceń w moim zakładzie radykalnie spada – dodaje. Co na to dyrekcja kłodzkiego szpitala? Jadwiga Radziejewska, dyrektor ZOZ-u, przyznaje, że temat zna. - Raz w tej sprawie wskazano konkretną osobę, tle tylko że ona w statystyce nie pracuje – mówi Radziejewska. - Te zarzuty są trudne do zweryfikowania, szczególnie że poza panem Furgałą nikt nam takich incydentów nie zgłaszał - dodaje. Dyrekcja kłodzkiego szpitala wydała w sprawie pismo, w którym kategorycznie zabrania pracownikom rozmawiania z rodzinami osób zmarłych na temat zakładów pogrzebowych. Nam udało się porozmawiać z jednym z klientów Furgały. Potwierdził, że rzeczywiście w biurze kłodzkiego szpitala przy odbieraniu dokumentów, urzędniczka zasugerowano mu, do jakiego zakładu pogrzebowego powinien się zgłosić ze zmarłą matką. - Nie chce z tego robić afery. Było minęło. Poza tym nie mam na to „wskazywanie zakładu pogrzebowego” dowodu, bo człowiek w żałobie nie myśli o takich sprawach – opowiada kłodzczanin (dane do wiadomości redakcji). - Dopiero po kilku dniach zdałem sobie sprawę, że tak nie powinno być, że pracownik szpitala nie powinien sugerować rodzinie zmarłej do jakiego zakładu pogrzebowego powinna się zgłosić – ocenia i zaznacza, że oficjalnie w tej sprawie nie chce zabierać głosu.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Zgony ze wskazaniem?

Obrazek użytkownika Marek
  • Marek
  • 16-05-2019

O ile pamiętam to akty zgonu odbiera się z Urzędu Stanu Cywilnego, natomiast ze szpitala otrzymujemy karty zgonu! To co piszący miał na myśli???

Wybory parlamentarne 2019 nadchodzą wielkimi krokami. Już 13 października Polacy pójdą do urn. To doskonała okazja, by zostać członkiem komisji wyborczej. Trwa nabór kandydatów. Jakie warunki trzeba spełnić i ile można zarobić?

Trwa wyścig o podbój kosmosu. Od niedawna uczestniczą w nim także polskie firmy i naukowcy.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×