REKLAMA

Zrekultywuj albo płać

To naprawdę ostatni dzwonek. Gminy muszą zrekultywować nieczynne wysypiska śmieci. Inaczej Unia Europejska nałoży na naszych samorządowców wysokie kary pieniężne.

Pieniądze na to bardzo kosztowne zadanie można pozyskać tylko do końca tego roku.Ząbkowice Śl. i Bardo mogą spać spokojnie. Te dwie gminy na własną rękę zrekultywowały swoje nieczynne wysypiska w Braszowicach i Potworowie. Kolejne dziewięć gminnych składowisk zostało zrekultywowanych w ramach projektu Dolnośląska Inicjatywa Samorządowa. Prace kosztowały ponad 19 mln zł. 85 proc. kosztów pokryła dotacja z unijnego programu Infrastruktura i Środowisko oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

więcej czytaj Gazeta Kłodzka nr 323

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Zrekultywuj albo płać

Zakończyła się sprawa, jakiej jeszcze nie było. Na ławie oskarżonych zasiadało 36 osób.

Nie mają sklepu, ani przystanku autobusowego. Przez wioskę przejeżdżają pociągi, ale się w niej nie zatrzymują. Zabłocie, wioska leżąca zaledwie kilometr od Bystrzycy Kłodzkiej, to zupełnie inny świat...

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×