REKLAMA

Pozbyli się uciążliwego mieszkańca

Zaśmiecał dom, dostał eksmisję. Mieszkańcy odetchnęli z ulgą.

Mieszkańcy budynku przy ul. Korczaka w Kłodzku mieli dość lokatora, który zagracał korytarz i podwórze, znoszonymi z miasta rupieciami. Poprosili Gazetę Kłodzką o interwencję i... - Po artykule w gazecie coś drgnęło i ten pan zaczął się wyprowadzać. Wywiózł z mieszkania i podwórza kilka już przyczep – cieszą się mieszkańcy kamienicy. Uciążliwy lokator pojawił się w ich kamienicy w grudniu ubiegłego roku. Zamieszkał w lokalu komunalnym i od razu zaczął je zagracać. Znosił wszystko, co mu w ręce wpadło i magazynował nie tylko w swoim mieszkaniu, ale także w korytarzu i na podwórzu. - Zgłaszaliśmy sprawę na policji i do straży miejskiej, informowaliśmy urząd miasta, ale na razie nic się nie zmienia. Tymczasem przed nami lato z upałami. Czy oprócz epidemii koronawirusa będziemy mieć inną zarazę wywołaną przez zgromadzone rupiecie? - pytali trzy tygodnie temu mieszkańcy domu. Daniel Jakubowski, rzecznik prasowy burmistrza Piszki, zapewnił nas wtedy, że jest decyzja, żeby ten pan opuścił mieszkanie za porozumieniem stron. I tak się też stało.

To choroba

Syllogomania (patologiczne zbieractwo) to zaburzenie psychiczne polegające na trudnościach w pozbywaniu się niepotrzebnych przedmiotów. Chory obsesyjnie gromadzi duże ilości bezwartościowych rzeczy, często śmieci, które stopniowo zagracają jego najbliższe otoczenie i uniemożliwiają normalne funkcjonowanie.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Pozbyli się uciążliwego mieszkańca

Fot. polska-org.pl

Sytuacja w Piszkowicach jest opanowana. Tak poinformowała na swoim profilu w mediach społecznościowych Henryka Szczepanowska. - Mamy pierwsze kontakty z potencjalnymi chętnymi do pracy. Mamy czysty, wolny od COVID oddział i tylko sześcioro dzieci odizolowanych. Wszyscy pracownicy w zakładzie są zdrowi, nie ma kolejnych zakażeń. Od poniedziałku pojedyncze osoby wracają do pracy, pozostali pozostają w domowych kwarantannach - napisała. Ciągle jednak potrzebni są: pielęgniarki, ratownicy i pomoc medyczna do pracy, ale w zwykłym systemie zmianowym na określonych warunkach finansowych.

Fot. KPRM

Od 8 sierpnia w 19 powiatach mają obowiązywać nowe obostrzenia. Dotyczy to tych terenów, w których zanotowano wzrost liczby zachorowań na COVID-19 w ostatnich dwóch tygodniach. Zmiany dotyczą m.in. zasad zasłaniania ust i nosa, a także zmniejszenia limitu osób w restauracjach, sklepach czy na imprezach. Projekt rozporządzenia trafił do konsultacji.

Dodatkowo powiaty podzielono na dwie strefy: żółtą i czerwoną – z różnym zakresem obostrzeń. W pozostałych powiatach, które oznaczone są kolorem zielonym, obowiązują dotychczasowe zasady bezpieczeństwa.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×