REKLAMA

40 MLN ZŁ na stołówki

Blisko 500 samorządów otrzymało wsparcie z programu POSIŁEK W SZKOLE I W DOMU. Na Dolnym Śląsku rządowa kasa trafi do 45 szkół.

Rządowy program Posiłek w szkole i w domu ruszył w tym roku. Zakłada m.in. wsparcie organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe w organizacji stołówek i miejsc spożywania posiłków. O pieniądze ubiegało się w sumie niemal dwa tysiące organów prowadzących (1968) dla blisko 4,9 tys. szkół. Ostatecznie wsparcie trafi poprzez 481 gmin i powiatów do 720 szkół. W sumie między organy prowadzące podzielono w tym roku 40 mln zł. Dofinansowanie przyznano na zorganizowanie nowych stołówek szkolnych, doposażenie i adaptację tych działających oraz tych, które obecnie nie funkcjonują, tak aby mogły zostać uruchomione. Na ten cel samorządy mogły pozyskać z programu do 80 tys. zł. Możliwe było również uzyskanie 25 tys. zł wsparcia na adaptację, poprawę standardu i wyposażenie pomieszczeń przeznaczonych do spożywania posiłków (jadalni).
Te nasze szkoły dostaną rządową kasę na posiłki :
Szkoła Podstawowa nr 1 w Ząbkowicach Śl. - 80 tys. zł Szkoła Podstawowa im. Mickiewicza w Ciepłowodach - 15,6 tys. zł Szkoła Podstawowa w Domaszkowie (gmina Międzylesie) - 80 tys. zł Szkoła Podstawowa w Dusznikach-Zdroju - 79,8 tys. zł Szkoła Podstawowa nr 3 w Kłodzku - 80 tys. zł Szkoła Podstawowa nr 3 w Ząbkowicach Śl. - 41,6 tys. zł Szkoła Podstawowa w Ołdrzychowicach (gmina Kłodzko) - 80 tys. zł

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (18): 40 MLN ZŁ na stołówki

Obrazek użytkownika Сльози фараона
 • Сльози фараона
 • 27-07-2019

Przez 20 minut mocz stopy w mocnej herbacie. Co się stanie później? Wow Skomentuj 02178 Herbata słynie z prozdrowotnych właściwości - to wiedzą chyba wszyscy. Ale w jakim celu moczyć stopy w herbacianym naparze? Okazuje się, że może to zapobiec krępującej dolegliwości, która daje o sobie znać szczególnie wiosną i latem. Poznajcie szczegóły.
Obrazek użytkownika Сльози фараона
 • Сльози фараона
 • 27-07-2019

Przez 20 minut mocz stopy w mocnej herbacie. Co się stanie później? Wow Skomentuj 02178 Herbata słynie z prozdrowotnych właściwości - to wiedzą chyba wszyscy. Ale w jakim celu moczyć stopy w herbacianym naparze? Okazuje się, że może to zapobiec krępującej dolegliwości, która daje o sobie znać szczególnie wiosną i latem. Poznajcie szczegóły.
Obrazek użytkownika Сльози фараона
 • Сльози фараона
 • 27-07-2019

Przez 20 minut mocz stopy w mocnej herbacie. Co się stanie później? Wow Skomentuj 02178 Herbata słynie z prozdrowotnych właściwości - to wiedzą chyba wszyscy. Ale w jakim celu moczyć stopy w herbacianym naparze? Okazuje się, że może to zapobiec krępującej dolegliwości, która daje o sobie znać szczególnie wiosną i latem. Poznajcie szczegóły.
Obrazek użytkownika Сльози фараона
 • Сльози фараона
 • 27-07-2019

Przez 20 minut mocz stopy w mocnej herbacie. Co się stanie później? Wow Skomentuj 02178 Herbata słynie z prozdrowotnych właściwości - to wiedzą chyba wszyscy. Ale w jakim celu moczyć stopy w herbacianym naparze? Okazuje się, że może to zapobiec krępującej dolegliwości, która daje o sobie znać szczególnie wiosną i latem. Poznajcie szczegóły.
Obrazek użytkownika Сльози фараона
 • Сльози фараона
 • 27-07-2019

Przychodzi Niemiec do polskiego sklepu myśliwskiego i pyta: - Czy ma pan noże? Sprzedawca przygląda mu się uważnie i pyta: - Czy jest pan Niemcem? - Tak - Nie, nie mamy noży. Niemiec wychodzi, ale zauważa noże na wystawie za sprzedawcą i wraca. - Przepraszam, a czy może ma pan pistolety? - To znowu Pan! Nie, nie mamy pistoletów. Niemiec jest zdziwiony, gdyż na wystawie za sprzedawcą leżą pistolety. - A czy może ma pan granaty? - Nie! - odpowiada rozbawiony sprzedawca, mimo że leżą one obok pistoletów. - Przepraszam, muszę się jeszcze pana o coś zapytać.Czy ma pan coś przeciwko Niemcom? - Tak - odpowiada spokojnie: noże, pistolety, granaty.
Obrazek użytkownika Сльози фараона
 • Сльози фараона
 • 27-07-2019

Dwie blondynki siedzą w barze i bardzo hałaśliwie mieszają herbatę. Wszyscy ludzie patrzą się na nie z lekkim oburzeniem. Na to jedna mówi półgłosem: - Hej, Maryśka! Chyba mieszamy nie w tę stronę!
Obrazek użytkownika Сльози фараона
 • Сльози фараона
 • 27-07-2019

Poszedł facet do lasu. Tak łaził i łaził, ze w końcu zabłądził. Chodzi wiec po lesie i krzyczy. W pewnym momencie coś go szturcha z tylu w ramię. Odwraca głowę, patrzy, a tu stoi wielki niedźwiedź, rozespany, wkurwiony, piana z pyska mu leci i mówi: - Co tu robisz? - Zgubiłem się. - Ale czego się k**wa tak drzesz? - Bo może ktoś usłyszy i mi pomoże. - No to k**wa ja usłyszałem. Pomogło ci?
Obrazek użytkownika Сльози фараона
 • Сльози фараона
 • 27-07-2019

Kumulacja w TOTKU. Dziennikarz stoi pod budką LOTTO i robi wywiady. Podjeżdża facet trabantem, dziennikarz podchodzi i pyta: - Co zrobiłby pan z wygraną? - kupiłbym mieszkanie, poloneza... - a co z resztą? - resztę wpłaciłbym na konto Po chwili przyjeżdża polonez. - a co pan zrobiłby z wygraną? - kupiłbym jakiś dom, zmienił poloneza na mercedesa. - A reszta? - reszta do banku. Przyjeżdża kolejny klient mercedesem. dziennikarz ponawia pytanie. - Spłaciłbym ZUS, skarbówkę. - a co z resztą? - reszta będzie musiała poczekać.
Obrazek użytkownika Сльози фараона
 • Сльози фараона
 • 28-07-2019

W szpitalu, po operacji lekarz zwraca się do pacjenta: - Mam dla Pana dwie wiadomości: dobrą i złą. Którą chce Pan najpierw? - Złą - odpowiada pacjent. - Przez pomyłkę amutowaliśmy Panu nie tą stopę, co trzeba... - O ja pierd*le! A dobra wiadomość? - Stan chorej stopy wyraźnie się poprawił.
Obrazek użytkownika Сльози фараона
 • Сльози фараона
 • 28-07-2019

W szpitalu, po operacji lekarz zwraca się do pacjenta: - Mam dla Pana dwie wiadomości: dobrą i złą. Którą chce Pan najpierw? - Złą - odpowiada pacjent. - Przez pomyłkę amutowaliśmy Panu nie tą stopę, co trzeba... - O ja pierd*le! A dobra wiadomość? - Stan chorej stopy wyraźnie się poprawił.
Obrazek użytkownika Сльози фараона
 • Сльози фараона
 • 28-07-2019

Po 25 latach jeżdżenia Harleyem facet doszedł do wniosku, że zobaczył już kawał świata i uznał, że czas osiąść gdzieś na stałe. Kupił więc kawałek ziemi w Vermont, tak daleko od innych ludzi, jak to tylko możliwe. Z listonoszem widział się raz na tydzień, a po zakupy jeździł raz na miesiąc. Poza tym była tylko natura i on. Po mniej więcej pół roku takiego życia słyszy stukanie do drzwi. Idzie, otwiera i widzi wielkiego, brodatego tubylca. - Cześć - mówi tubylec - Jestem Enoch, twój sąsiad, mieszkający jakieś cztery mile w tamtym kierunku. Za jakieś dwa dni, wieczorem, urządzam małe przyjęcie. Miałbyś ochotę przyjść? - Jasne, po pół roku na tym odludziu, będzie fajnie. Enoch pożegnał się i juz miał iść, ale odwraca się i mówi: - Słuchaj, jesteś tu nowy, więc chyba powinienem cię ostrzec, że będziemy tam ostro pili. - Nie ma problemu, 25 lat jeździłem Harleyem. Myślę, że dam sobie radę. Enoch już ma odchodzić, ale jeszcze odwraca się i mówi: - Powinienem cię też ostrzec, że nie było jeszcze imprezy bez bijatyki. - Z dwudziestopięcioletnim doświadczeniem jako motocyklista myślę, że dam sobie radę. Enoch odwraca się i już ma iść, ale przypomina sobie jeszcze coś i mówi: - Muszę ci też powiedzieć, że te przyjęcia to istna orgia seksu. - Widziałem już rzeczy, o których mi się nawet nie śniło. Po 25 latach jeżdżenia Harleyem i pół roku na tym odludziu jestem więcej niż gotów, zwłaszcza na to. Aha, Enoch, zanim zapomnę. Jak powinienem się ubrać na to przyjęcie? - Ubierz się jak chcesz. I tak będziemy tylko my dwaj...
Obrazek użytkownika Сльози фараона
 • Сльози фараона
 • 28-07-2019

W kawiarni niezadowolona klientka woła kelnera: - Proszę pana, ta kawa śmierdzi brudnym chujem! Kelner podnosi filiżankę do nosa, wącha i odstawia. - Kawa jest w porządku, proszę pani, tylko czasem wypada ręce umyć.
Obrazek użytkownika Сльози фараона
 • Сльози фараона
 • 28-07-2019

Dzieciaki bawią się w piaskownicy. Jedno z nich mówi: - Mój tato jest taki duży, że sięga głową do pierwszego piętra. Na to kolejne: - A mój to taki duży, że sięga głową do ostatniego piętra. Następny mówi, że do najwyższej kamienicy w mieście. Najstarszy z nich, że do chmur, no i zakończył tym przechwałki. Ale najmniejszy szkrab pyta tego najstarszego: - Ej, słuchaj no, a jak ten twój tata sięga głową do chmur, to czuje coś miękkiego na głowie? Na to ten odpowiada: - Tak, czuje. - No widzisz. To są jaja mojego taty - odparł szkrab.
Obrazek użytkownika Alu alo
 • Alu alo
 • 28-07-2019

Widzicie jaki ja wszechstronny !niedługo wydam ksiąźkę z dowcipami ....a dzisiaj konspiracja zero pisania zero bo zaduzo się zdradzam tak mówi egipska pani magi ......powiedziała twoja przyszłość to pisanie i bycie pisarzem wielkim ,zacznę od dowcipów a następnie wydam ksiąźkę uzależnienie władzy .....będę wielki i ceniony .......Konspiration @@@$$$$%%%&&&€€€€€£££££¥¥¥¥¥¥¥₩₩₩₩₩₩₩₩₩₩₩**(((€€€£€£££######$$/////@@@##€€€€€€€
Obrazek użytkownika Alu alo
 • Alu alo
 • 28-07-2019

Widzicie jaki ja wszechstronny !niedługo wydam ksiąźkę z dowcipami ....a dzisiaj konspiracja zero pisania zero bo zaduzo się zdradzam tak mówi egipska pani magi ......powiedziała twoja przyszłość to pisanie i bycie pisarzem wielkim ,zacznę od dowcipów a następnie wydam ksiąźkę uzależnienie władzy .....będę wielki i ceniony .......Konspiration @@@$$$$%%%&&&€€€€€£££££¥¥¥¥¥¥¥₩₩₩₩₩₩₩₩₩₩₩**(((€€€£€£££######$$/////@@@##€€€€€€€
Obrazek użytkownika Alu alo
 • Alu alo
 • 28-07-2019

Koniec głupot i niszczenia wątroby .Zaczynam pisać ksiąźkę .Uzależnienie od władzy ...będą intratne szczegóły władzy i jej skutki uboczne jak uzależnienie ....Egipska Pani wyda mi książkę za niewielką kasę ...będę wreszcie bez władzy sławny m.....Dziękuję kabalarzowi źe przez swój myk pozbawił naciągacza a nie wŕóźbite ...kuźwa to tak jak ten co prosi o 2 zeta codziennie .....Zadzwoniła egipska i powiedziała co mam robić i być sławnym .
Obrazek użytkownika Alu alo
 • Alu alo
 • 28-07-2019

Koniec głupot i niszczenia wątroby .Zaczynam pisać ksiąźkę .Uzależnienie od władzy ...będą intratne szczegóły władzy i jej skutki uboczne jak uzależnienie ....Egipska Pani wyda mi książkę za niewielką kasę ...będę wreszcie bez władzy sławny m.....Dziękuję kabalarzowi źe przez swój myk pozbawił naciągacza a nie wŕóźbite ...kuźwa to tak jak ten co prosi o 2 zeta codziennie .....Zadzwoniła egipska i powiedziała co mam robić i być sławnym .
Obrazek użytkownika Kolo
 • Kolo
 • 02-08-2019

$$$$$$$€€€€€€€£££££¥¥¥¥¥¥¥€€€€€€€€$$$$$$$$$€€€€€€££££££¥¥¥¥¥¥¥¥¥¥¥¥¥$$$$$$$$
Obrazek użytkownika Kolo
 • Kolo
 • 02-08-2019

$$$$$$$€€€€€€€£££££¥¥¥¥¥¥¥€€€€€€€€$$$$$$$$$€€€€€€££££££¥¥¥¥¥¥¥¥¥¥¥¥¥$$$$$$$$
Obrazek użytkownika Kolo
 • Kolo
 • 02-08-2019

$$$$$$$€€€€€€€£££££¥¥¥¥¥¥¥€€€€€€€€$$$$$$$$$€€€€€€££££££¥¥¥¥¥¥¥¥¥¥¥¥¥$$$$$$$$
Obrazek użytkownika Kolo
 • Kolo
 • 02-08-2019

$$$$$$$€€€€€€€£££££¥¥¥¥¥¥¥€€€€€€€€$$$$$$$$$€€€€€€££££££¥¥¥¥¥¥¥¥¥¥¥¥¥$$$$$$$$
Obrazek użytkownika Kolo
 • Kolo
 • 02-08-2019

$$$$$$$€€€€€€€£££££¥¥¥¥¥¥¥€€€€€€€€$$$$$$$$$€€€€€€££££££¥¥¥¥¥¥¥¥¥¥¥¥¥$$$$$$$$
Obrazek użytkownika Kolo
 • Kolo
 • 02-08-2019

$$$$$$$€€€€€€€£££££¥¥¥¥¥¥¥€€€€€€€€$$$$$$$$$€€€€€€££££££¥¥¥¥¥¥¥¥¥¥¥¥¥$$$$$$$$
Obrazek użytkownika Kolo
 • Kolo
 • 02-08-2019

$$$$$$$€€€€€€€£££££¥¥¥¥¥¥¥€€€€€€€€$$$$$$$$$€€€€€€££££££¥¥¥¥¥¥¥¥¥¥¥¥¥$$$$$$$$
Obrazek użytkownika Kolo
 • Kolo
 • 02-08-2019

$$$$$$$€€€€€€€£££££¥¥¥¥¥¥¥€€€€€€€€$$$$$$$$$€€€€€€££££££¥¥¥¥¥¥¥¥¥¥¥¥¥$$$$$$$$
Obrazek użytkownika Kolo
 • Kolo
 • 02-08-2019

$$$$$$$€€€€€€€£££££¥¥¥¥¥¥¥€€€€€€€€$$$$$$$$$€€€€€€££££££¥¥¥¥¥¥¥¥¥¥¥¥¥$$$$$$$$
Obrazek użytkownika Kolo
 • Kolo
 • 02-08-2019

$$$$$$$€€€€€€€£££££¥¥¥¥¥¥¥€€€€€€€€$$$$$$$$$€€€€€€££££££¥¥¥¥¥¥¥¥¥¥¥¥¥$$$$$$$$
Obrazek użytkownika Kolo
 • Kolo
 • 02-08-2019

$$$$$$$€€€€€€€£££££¥¥¥¥¥¥¥€€€€€€€€$$$$$$$$$€€€€€€££££££¥¥¥¥¥¥¥¥¥¥¥¥¥$$$$$$$$

Czy ta bezprecedensowa sprawa zamieni się w bezprecedensowy falstart? Kolejny termin rozprawy były proboszcz kontra biskup za trzy miesiące.

foto: pixabay.com

Od 490 tys. zł w podlaskich Przytułach do ponad 6 mld w Warszawie – tak według prognoz Ministerstwa Finansów ukształtują się przyszłoroczne dochody gmin i miast z udziału w podatku PIT. Z naszych podatków dochodowych wpłynie w 2020 roku do samorządowych kas blisko 55 mld zł. Ile wezmą nasze gminy?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×