REKLAMA

Projekty inżynierskie studentów architektury PWSZ w Nysie

Jednym z tematów prac inżynierskich była budowa uzupełniająca w Paczkowie z przeznaczeniem na hostel

Fot. PWSZ w Nysie

Studenci architektury przystąpili do obrony prac inżynierskich. Nowi inżynierowie opracowali ciekawe projekty architektoniczne.

Na Wydziale Nauk Technicznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie trwają obrony prac inżynierskich. W dniu 29 czerwca br. do egzaminu przystąpili studenci architektury. Studenci musieli zdać część teoretyczną oraz przedstawić swoje prace inżynierskie. Studentów egzaminowali dr hab. inż. arch. Bogusław Szuba, prof. PWSZ w Nysie, dr inż. arch. Agata Pięt, dr inż. arch. Piotr Opałka oraz Prodziekan na kierunek architektura - mgr inż. Marcin Zdanowicz.

Tematy prac inżynierskich studentów kierunku architektura PWSZ w Nysie:

1. Projekt koncepcyjny architektoniczny centrum naukowo-laboratoryjnego Bio-Lab
Centrum naukowo-laboratoryjnego Bio-Lab zaprojektowano w Nysie przy ul. Grodkowskiej. Projekt budynku laboratoryjno-naukowego jest próbą odpowiedzi na rosnącą problematykę związaną ze zmianami klimatycznymi świata. W obiekcie będą prowadzone badania w zakresie bioinżynierii.
Dyplomant: Mariusz Czop
Promotor: dr inż. arch. Piotr Opałka
Recenzent: dr hab. inż. arch. Bogusław Szuba

2. „Osada rowerowa” – lokal małej gastronomii z serwisem rowerowym
Inspiracją dla podjęcia tematu pracy dyplomowej było rosnące zapotrzebowanie w zakresie rodzinnej turystyki rowerowej. „Osada rowerowa”, zlokalizowana przy jeziorze paczkowskim, to przestrzeń, w której zaprojektowano pole kampingowe z zapleczem małej gastronomii 
i serwisem rowerowym.
Dyplomant: Martyna Kowalska
Promotor: dr inż. arch. Piotr Opałka
Recenzent: dr inż. arch. Agata Pięt

3. Hala targowa z zapleczem sportowym w Ząbkowicach Śląskich
Nowatorskim podejściem do kreowania funkcji centrotwórczej w mieście średniej wielkości jest połączenie funkcji handlowej z zapleczem sportowym.
Dyplomant: Michał Kuszaj
Promotor: dr hab. inż. arch. Bogusław Szuba
Recenzent: dr inż. arch. Piotr Opałka

4. Zabudowa uzupełniająca w Paczkowie z przeznaczeniem na hostel
Na paczkowskim rynku zaprojektowano hostel będący uzupełnieniem historycznej pierzei. 
W części przyziemia zlokalizowano wielofunkcyjną przestrzeń, w której można organizować wystawy i konferencje, oraz zaplecze gastronomiczne. Na wyższych kondygnacjach hostelu znajdują się pomieszczania mieszkalne. Na dachu zaprojektowano taras, z którego można podziwiać średniowieczną zabudowę polskiego Carcassonne oraz Wschodnie Sudety.
Dyplomant: Klaudia Nowak
Promotor: dr inż. arch. Piotr Opałka
Recenzent: dr inż. arch. Agata Pięt

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Projekty inżynierskie studentów architektury PWSZ w Nysie

Fot. polska-org.pl

Sytuacja w Piszkowicach jest opanowana. Tak poinformowała na swoim profilu w mediach społecznościowych Henryka Szczepanowska. - Mamy pierwsze kontakty z potencjalnymi chętnymi do pracy. Mamy czysty, wolny od COVID oddział i tylko sześcioro dzieci odizolowanych. Wszyscy pracownicy w zakładzie są zdrowi, nie ma kolejnych zakażeń. Od poniedziałku pojedyncze osoby wracają do pracy, pozostali pozostają w domowych kwarantannach - napisała. Ciągle jednak potrzebni są: pielęgniarki, ratownicy i pomoc medyczna do pracy, ale w zwykłym systemie zmianowym na określonych warunkach finansowych.

Fot. KPRM

Od 8 sierpnia w 19 powiatach mają obowiązywać nowe obostrzenia. Dotyczy to tych terenów, w których zanotowano wzrost liczby zachorowań na COVID-19 w ostatnich dwóch tygodniach. Zmiany dotyczą m.in. zasad zasłaniania ust i nosa, a także zmniejszenia limitu osób w restauracjach, sklepach czy na imprezach. Projekt rozporządzenia trafił do konsultacji.

Dodatkowo powiaty podzielono na dwie strefy: żółtą i czerwoną – z różnym zakresem obostrzeń. W pozostałych powiatach, które oznaczone są kolorem zielonym, obowiązują dotychczasowe zasady bezpieczeństwa.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×