REKLAMA

Kłodzko: Miasto gotowe na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Czy w Kłodzku padnie kolejny rekord?

Kłodzko: na ulice wyjdzie 120 wolontariuszy. Pomimo epidemii i obostrzeń wszyscy są pozytywnie zmotywowani. Czy uda się pobić kolejny rekord?

Kłodzko. W tym roku będzie inaczej. Pomimo najszczerszych chęci i starań nie odbędą się tradycyjne licytacje. W zamian już rozpoczęły się licytacje WOŚP na Allegro! Kłodzki sztab,działający przy Szkole Podstawowej nr 6, także zaczął wrzucać fanty. Można licytować między innymi powerbank i kolorowe skarpety z logo WOŚP. Nowością są także stacjonarne puszki kwestarskie. Stoją w różnych instytucjach i sklepach w całej Polsce. W sumie jest ich już prawie 7 tysięcy, w Kłodzku i gminie Kłodzko takich puszek jest 15.

Kiermasz, morsy i alpaki

Kiermasz ze słodkościami w okrojonej formie odbędzie się w sobota, 30 stycznia, w galerii handlowej twierdza Kłodzka. - W niedzielę będziemy kwestować na plaży w Gorzuchowie, gdzie pojawią się morsy, a także obok kłodzkiego ogólniaka. Tam WOŚP wesprą alpaki z Kamieńca – wymienia Bogusława Petrecka, szefowa kłodzkiego sztabu WOŚP. - W tym roku tradycyjnego światełka do nieba nie będzie, ale mamy za to pozwolenie na wstrzał z armaty – dodaje.

 

120 wolontariuszy

W kłodzkim sztabie WOŚP działa 120 wolontariuszy. Oprócz puszek do kwestowania każdy wolontariusz dostał także maseczkę z logo WOŚP. - Zawsze przed finałem martwię się, czy wszystko dobrze pójdzie, czy damy radę. Potem okazuje się, ża było bardzo dobrze, że znowu pobiliśmy rekord. Tym razem do tych standardowych obaw doszły jeszcze te związane z epidemią koronawirusa – mówi Bogusława Petrecka. - Mam nadzieję, że w tym roku też wszystko się uda i pobijemy rekord. Zapraszam wszystkich mieszkańców do udziału w akcji i do wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – apeluje.

 

12 sztabów

Na Dolnym Śląsku działają 122 sztaby WOŚP. W powiecie kłodzkim jest ich 12. W najbliższą niedzielę, zagrają z głową, bo takie jest hasło przewodnie 29. finału WOŚP, miał odbyć się 10 stycznia, ale z powodu obostrzeń epidemicznych termin ten przesunięto na 31 stycznia. Tym razem fundacja Jurka Owsiaka zbierze pieniądze na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi finał WOŚP dedykowany tej gałęzi medycyny.

 

JAK WYGLĄDAŁ STRAJK PRZEDSIĘBIORCÓW W STRONIU ŚL.?

DOWIEDZ SIĘ, JAK CZUJE SIĘ JULIA KUCZAŁA

SPRAWDŹ ILE OSÓB ZACHOROWAŁO NA KORONAWIRUSA 23 STYCZNIA

SPRAWDŹ, GDZIE BĘDZIESZ MÓGŁ SIĘ ZASZCZEPIĆ

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Kłodzko: Miasto gotowe na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Fot. KPRM

Obowiązkowa maseczka zamiast przyłbicy. Jakie jeszcze zmiany nas czekają?

Czesi odnotowują wysoki wzrost zakażeń brytyjską odmianą koronawirusa. Czy dotrze ona do powiatu kłodzkiego?

Fot. Janusz Polska.org

Kłodzko: Sprawa śmierci 3-letniej dziewczynki okazuje się mieć drugie dno. Czy warto wstrzymać się z osądami wobec matki?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×