REKLAMA

Jak uchronić gminę Kłodzko przed powodzią?

Fot. Gmina Kłodzko

Wczoraj w Kłodzku i w Krosnowicach odbyło się spotkanie z inicjatywy wójta Zbigniewa Tura z udziałem senatora Aleksandra Szweda, dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu Mariusza Przybylskiego i kierownika Nadzoru Wodnego w Kłodzku Marka Źródłowskiego. Dotyczyło tego, w jaki sposób można zabezpieczyć mieszkańców przed powodzią.

Złożona została deklaracja, że w przyszłym roku rozpoczną się przygotowania do opracowania koncepcji i stosownej dokumentacji projektowej dla problematycznego odcinka Nysy Kłodzkiej – 3 km w górę rzeki od ujścia do niej Białej Lądeckiej.

Jak poinformowali przedstawiciele Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie” samo odmulanie tego odcinka rzeki w Krosnowicach nie przyniesie oczekiwanego rezultatu. Problem rozwiąże dopiero realizacja kompleksowej inwestycji, czyli wykonanie udrożnienia, wykonanie koryta dwudzielnego, którego nie ma, oraz budowa wałów przeciwpowodziowych, odsuniętych od koryta na tyle, na ile pozwalają warunki terenowe. Na tym odcinku rzeki jest spory rów z dużą zlewnią, który w czasie powodzi działa odwrotnie. Oznacza to, że nawadnia i wszystkie posesje zlokalizowane wzdłuż rowu są zalewane przez tzw. cofkę. To też należy zmienić budując wał w obrębie jego ujścia i przepust wałowy z klapą zwrotną.

Spotkanie w Krosnowicach było również okazją do zapoznania się z postępami robót przy budowie suchego zbiornika przeciwpowodziowego na Dunie.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Jak uchronić gminę Kłodzko przed powodzią?

Fot. KWP Wrocław

Powiat Kłodzki: beczki z amfetaminą zakopane w lesie

Powiat Kłodzki: powiat nie będzie otrzymywał takich danych z kłodzkiego Sanepidu z naszego terenu

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×