REKLAMA

Wyłącznie na kościoły

Radni rozdzielili kasę. Dotacje trafią do parafii.

Pod koniec kwietnia Rada Miejska w Bystrzycy Kłodzkiej podjęła uchwałę w sprawie przyznania dotacji na renowację zabytków. Z puli 250 tys. zł (tyle jest w gminnym budżecie) na konta właścicieli zabytków trafi 120 tys. zł. Co ciekawe 4 przyznane dotacje dotyczą obiektów kościelnych. Pieniądze otrzymają wyłącznie parafie rzymsko-katolickie.
Dotacje na zabytki
>> 25 tys. zł – parafia św. Warzyńca Męczennika w Starym Waliszowie Renowacja prospektu i organów w kościele w Nowym Waliszowie >> 35 tys. zł – parafia św. Warzyńca Męczennika w Starym Waliszowie Renowacja prospektu i organów w kościele w Starym Waliszowie >> 25 tys. zł– parafia św. Marii Magdaleny w Gorzanowie Remont frontu wieży w kościele w Gorzanowie >> 35 tys. zł – parafia św. Jerzego w Wilkanowie Remont posadzki w kościele w Wilkanowie

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Wyłącznie na kościoły

foto: pixabay.com

Sąd skazał go na rok więzienia za aferę w SOKU. Drugi proces, w sprawie przekrętu w PCK, wciąż trwa.

foto: pixabay.com

Zgromadzenie Najświętszych Serc Jezusa i Maryi pozyskało dotacje na wykonanie I etapu prac związanych z remontem dachu Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Starym Wielisławiu.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×