REKLAMA

Wodne atrakcje

4 nasze gminy budują przystanie i bazy biwakowe. W Bystrzycy ruszyły roboty przy przystani floriańskiej.

Z przystani floriańskiej korzystać będą kajakarze. I to już w tym roku, bo jej budowa ma zakończyć się w sierpniu. Na inwestycję Bystrzyca Kł. dostała 50 tys. zł dotacji. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego przeznaczył w sumie aż milion zł na wsparcie projektów dotyczących budowy lub rozwoju małej infrastruktury związanej z rzekami i zbiornikami wodnymi. To przystanie i pola biwakowe, zaplecza sportowo – rekreacyjne (np. boiska do siatkówki plażowej), miejsca wodowania i wyciągania kajaków, przenoski przy przeszkodach na szlakach wodnych, zejścia do wody, wypożyczalnie sprzętu pływającego. Z wojewódzkich pieniędzy skorzystają cztery gminy z powiatu kłodzkiego: Bystrzyca Kł. (50 tys. zł na przystań floriańską); gmina Kłodzko (29 tys. zł na budowę przystani wodnych w Podtyniu i Morzyszowie oraz miejsca rekreacji nad stawem w Mikowicach); Lewin (49 tys. zł na remont zbiornika wodnego na potoku Klikawa); Radków (45 tys. zł na budowa strefy wypoczynku przy zbiorniku wodnym w Radkowie).

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (6): Wodne atrakcje

Obrazek użytkownika monty
 • monty
 • 20-07-2018

Trzy lata temu Zarząd Oddziału PTTK Ziemi Kłodzkiej przygotował wnioski w sprawie zagospodarowania turystycznego w powiecie kłodzkim. Między innymi zgłosiliśmy potrzebę przygotowania miejsc biwakowych nad Nysą Kłodzką. Być może obecne plany są jakimś efektem naszych wniosków. Bardzo dobrze, że władze powiatu dostrzegły zaniedbania w tej mierze. Od czasu powodzi w roku 1997 rzeka stała się niedostępna dla turystyki wodnej. Brakuje miejsc biwakowych i łączek do opalania. Szkoda tylko, że w opisanych planach nie ma nic o okolicach Kłodzka. Przydałoby się aby łąki za basenem udostępnić właśnie na plażowanie. Byłoby doskonałe połączenie z budowaną ścieżką rowerową. Póki co łąki zarośnięte burzanami.
Obrazek użytkownika monty
 • monty
 • 20-07-2018

Trzeba też wspomnieć o jazie (tzw. wodospadzie) w Kłodzku. Obiekt ten całkowicie zapomniany przez zarządcę czyli ODGW. Górna część jak i żwirowa wyspa u podnóża jazu straszliwie zarośnięta. To doskonałe miejsce wyłącznie dla meneli. Przypominam sobie jak w latach młodości spędzaliśmy tam całe wakacje, kąpiąc się i opalając. Teraz teren niedostępny i raczej ponury. Okręgowa Dyrekcjo Gospodarki Wodnej obudź się!!! Weź się do roboty bo nie wiadomo czy jeszcze istniejesz!
Obrazek użytkownika rada
 • rada
 • 20-07-2018

Oczywiście nad rzeką wypoczynek w upalne dni aż po Bardo , ale to trzeba mieć prawdziwych samorządowców z kości i krwi
Obrazek użytkownika wodne atrakcje???
 • wodne atrakcje???
 • 24-07-2018

Jakie wodne atrakcje???? W Bystrzycy jest nieczynny basen w środku lata. O basenie krytym to można sobie pomarzyć, albo pojechać do innej miejscowości. A te wodne atrakcje, o których piszą to wykopany dół w rzece i kupa ziemi przy brzegu. Władze miasta nie postarały się o miejsca relaksu dla mieszkańców. Bystrzyca jest jedynym miastem w Kotlinie Kłodzkiej bez żadnego basenu.
Obrazek użytkownika vvv
 • vvv
 • 30-07-2018

Wstyd dla władz miasta, że nie zapewniły basenu na lato dla mieszkańców. krAni otwartego ani krytego basenu. Ale co ich to obchodzi? Pamiętajmy o tym przy kolejnych wyborach.
Obrazek użytkownika ona
 • ona
 • 31-07-2018

O czym wy piszecie? W Bystrzycy jest tylko kupa gruzu nad rzeką w środku lata. I jaka to atrakcja? Basenu brak, krytego w ogóle nie ma. Masakra!

Samorząd województwa dolnośląskiego zaapelował do premiera Mateusza Morawieckiego o odpowiednie zaprojektowanie trasy S8, tak by w przyszłości możliwe było poprowadzenie od niej odnogi w kierunku Świdnicy, Wałbrzycha oraz węzła z budowaną drogą S3 w Bolkowie.

Z wyborczej walki o reelekcję w ostatniej chwili wycofał się Marek Szpanier, burmistrz Szczytnej.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×