REKLAMA

Zamordował rodzinę

Marceli C., niepozorny osiemnastolatek, w nocy z niedzieli na poniedziałek zamienił się w kata. Siekierką do rąbania drewna zamordował rodziców, Katarzynę i Tomasza oraz siedmioletniego brata Kacperka. Prokuratura uważa, że zabił rodziców z pobudek finansowych, bo z domu po tragedii zabrał 10 tys. zł.

Ta zbrodnia wstrząsnęła nie tylko Ząbkowicami Śląskim, ale całym krajem. W środku nocy w poniedziałek, 9 grudnia, 18-latek zakradł się do sypialni rodziców i zadźgał ich siekierą. Ten sam okrutny los spotkał też jego młodszego braciszka. Następnie Marceli C. przebrał się. Zakrwawione ubranie próbował spalić w pobliżu domu. Przez okno dachowe na piętrze wszedł na dach budynku i zadzwonił na policję informując, że w jego domu doszło do tragedii. Powiedział dyżurnemu, że jakiś mężczyzna włamał się i wymordował jego rodzinę. Gdy policjanci przybyli na miejsce, młody mężczyzna pękł i przyznał się, że to on jest sprawcą makabrycznej zbrodni. To on zamordował mamę, tatę i braciszka. - Osiemnastolatek usłyszał trzy zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem swoich rodziców i brata. W przypadku rodziców to też zarzut zabójstwa w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, gdyż po dokonaniu zbrodni zabrał z domu około 10 tys. zł - mówi prokurator Tomasz Orepuk z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. - Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do zarzucanych mu czynów i dokładnie opisał, co robił po dokonaniu zbrodni, wskazując również na motywy. Teraz będziemy to weryfikować. Opisał również, co zrobił po zabójstwie – dodaje prokurator. Sprawcy grozi dożywotnie więzienie.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Zamordował rodzinę

Fot. Bartosz Tyrawa

Kudowa-Zdrój: Wczoraj kierowcy, jadący w stronę Czech, mogli być nieco zdziwieni. Po ulicy spacerowała krowa.

Fot. Urząd Miasta Kudowa-Zdrój

Kudowa Zdrój: Do wczoraj trwał Festiwal Kultury i Piosenki Polsko-Czeskiej. Do miasta przyjechało wiele znanych osób. Wśród nich był Antek Królikowski - syn Pawła Królikowskiego, inicjatora festiwalu.

Fot. Redakcja

Nowa Ruda: 7. edycja Festiwalu Góry Literatury już za nami. To było 9 dni pełnych inspirujących i ciekawych spotkań. Sprawdź co wydarzyło się ostatniego dnia festiwalu Olgi Tokarczuk.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×