REKLAMA

Remont budynku Medyka na Łukasińskiego w Kłodzku zakończony

Remont budynku Medyka w Kłodzku został oficjalnie zakończony

Fot. Romuald Piela

Remont budynku Medyka w Kłodzku obejmował min. wymianę instalacji cieplarnianych

Fot. Romuald Piela

Dawne drzwi do budynku Medyka w Kłodzku zostały odnowione

Fot. Romuald Piela

W budynku Medyka powstała świetlica dla dzieci z pieczy zastępczej

Fot. Miasto Kłodzko

Świetlica w Centrum Aktywności Lokalnej

Fot. Miasto Kłodzko

do dyspozycji użytkowników jest wiele pomieszczeń z komputerami

Fot. Miasto Kłodzko

W CAL znajduje się gabinet dostosowany pod rozmowę z psychologiem czy logopedą

Fot. Miasto Kłodzko

Mieszkańcy mogą umawiać spotkania i wybierać spośród wielu dostępnych sal

Fot. Miasto Kłodzko

Remont budynku Medyka na Łukasińskiego w Kłodzku zakończył się. Kosztował ponad 8 mln złotych. Co powstało w dawnej siedzibie szkoły medycznej?

Na remont budynku Medyka w Kłodzku poszły grube miliony. Trwał on ponad dwa lata. Na ulicy Łukasińskiego 43 zamiast szkoły medycznej będzie teraz Centrum Aktywności Lokalnej. Zacznie działać w grudniu. Co to oznacza dla mieszkańców? 

 

Co to jest Centrum Aktywności Lokalnej?

Jest to miejsce, w którym będą mogły się spotykać różnego rodzaju organizacje pozarządowe, kłodzkie i nie tylko. Będzie to miejsce do organizowania warsztatów, posiedzeń i konferencji organizacji. Będzie tam również pierwsza kłodzka placówka opiekuńcza dla dzieci i młodzieży, które wychowują rodziny zastępcze. Są dla nich przewidziane korepetycje i różnego rodzaju zajęcia oraz spotkania z psychologiem i logopedą. Będą także mogli skorzystać z poradnictwa zawodowego. - Obiekt będzie służył wszystkim mieszkańcom Kłodzka, jeśli tylko wyrażą taką wolę - mówi Daniel Jakubowski, rzecznik prasowy burmistrza Kłodzka. 

 

Remont budynku Medyka - co się zmieniło?

Przede wszystkim wykonawca wymienił źródła ciepła na bardziej energooszczędne. Przebudował instalację kanalizacyjną, elektryczną oraz klimatyzację. Remont budynku Medyka obejmował także wymianę okien i drzwi oraz ocieplenie dachu. Wybudowana została także kotłownia. Wykonawca odnowił drzwi wejściowe i schody, które już były w budynku, a także zainstalował przeszkloną windę. Obsługuje ona wszystkie 4 piętra budynku. Cały obiekt jest monitorowany, a wszystkie sale wyposażone w nowoczesny sprzęt konferencyjny. Poza tym, pojawiła się także świetlica dla dzieci.  

 

Czy korzystanie z Centrum Aktywności Lokalnej będzie płatne?

Organizowanie spotkań w Centrum Aktywności Lokalnej w Kłodzku nie jest płatne. Wystarczy zadzwonić i umówić się, aby uzyskać miejsce. Centrum będzie opiekował się menager, który ustali grafik korzystania z dostępnych pomieszczeń. Obiekt jest naprawdę spory, więc nie powinno być problemu z umawianiem chętnych. 

 

Kto będzie tam pracował?

Menager i dwoje pracowników technicznych. To póki co, cała kadra Centrum Aktywności Lokalnej. Menagerem będzie Brygida Morawska. Jednak całe centrum podlega pod wydział spraw społecznych urzędu miasta w Kłodzku. 

 

Kto za to wszystko zapłacił?

Pieniądze z Unii zostały uzyskane w ramach projektu o nazwie Rewitalizacja Społeczna i Przestrzenna Kłodzka i Krosnowic. W jego skład wchodzą: 

-rewitalizacja przestrzeni publicznej w Kłodzku (budowa placu zabaw w Parku Strażackim, modernizacja przestrzeni ul. Łukasińskiego i Czeskiej oraz wewn. dziedzińca budynku wielorodzinnego przy ul. Muzealnej) i Krosnowicach (utworzenie wiejskiego miejsca spotkań),

-rewitalizację budynku przy ul. Łukasińskiego 43 w Kłodzku w celu utworzenia Centrum Aktywności Lokalnej, oraz dwóch budynków w Krosnowicach pod numerem 186 (adaptacja Sali "Podhalanka" do pełnienia nowych funkcji oraz pomieszczeń na cele biblioteczne), w tym ich wyposażenie,

-przebudowę ulicy Traugutta w Kłodzku.

To wszystko kosztuje: 11 mln 804 tys. zł. 

Z czego Unia Europejska daje: 8 mln. 851 tys. zł

 

Zobacz, co piszemy o inwestycjach w powiecie kłodzkim: 

http://klodzko24.eu/1411690983/wyliftinguja-miasto

 

Lokalizacja budynku

Artykuły powiązane

foto: pixabay.com

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (3): Remont budynku Medyka na Łukasińskiego w Kłodzku zakończony

Obrazek użytkownika b w
  • b w
  • 20-11-2020

Bardzo ciekawy wywiad i dużo mądrych informacji uzyskał pan redaktor.
Obrazek użytkownika KINGA
  • KINGA
  • 20-11-2020

Ten pan który siedzi obok redaktora Pieli wybił się kosztem innych ludzi. Ostro krytykował poprzedniego burmistrza aby on wydawał się lepszym nakręcał ludzi przeciwko sobie.
Obrazek użytkownika q
  • q
  • 20-11-2020

O kurczę to ten burmistrz z Kłodzka wygodnie siedzi w fotelu. Dobrze się czuje w swoim towarzystwie. Zadufany w sobie człowiek znika, kiedy wyborca go najbardziej potrzebuje.

Fot. FB/Tomasz Kiliński

Kopalnia w Nowej Rudzie znów zaprasza turystów już od 1 grudnia

Strajk Kobiet Kłodzko: Radni powiatu kłodzkiego i starosta Maciej Awiżeń odpowiedzieli na oświadczenie Krystyny Śliwińskiej. Samorządowcy są oburzeni.

Radna powiatu kłodzkiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, Krystyna Śliwińska wydała oświadczenie, w którym krytykuje protesty przeprowadzone w ramach Strajku Kobiet. Jest odpowiedź od radnych i starosty.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×