REKLAMA

Odpocznij w Mikowicach

foto: FB UG Kłodzko

W Mikowicach powstało miejsce, gdzie przyjemnie spędzisz czas.

Mikowice to malutka i urokliwa wieś sołecka w powiecie kłodzkim. Wieś leży na terenie pradoliny Nysy Kłodzkiej, która dawniej płynęła tędy omijając od zachodu pagór Fortecznej Góry. Mikowice należą do najstarszych osad powstałych w okolicy. Istniały już w pierwszej połowie XIV wieku. Wieś od zawsze silnie związana była z miastem. Stąd też wywodzili się ławnicy kłodzcy. Mikowice i jej mieszkańcy pojawiają się w dokumentach miejskich już od XV wieku.
Teraz ta niewielka miejscowość zyskała nowe miejsce. Po remontach dróg i rekultywacji stawu, powstało przy nim typowo rekreacyjne miejsce, gdzie można spędzać wolny czas. Poza ławkami, na których można odpocząć i pooddychać świeżym powietrzem, jest też pomost.
Na inwestycje pozyskano środki z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w ramach Dolnośląskiego Funduszu Odrzańskiego. Ich wysokość to 29 tys. zł
Poza Mikowicami w ramach tych samych pieniędzy Podtynie i Morzyszów zyskały przystanie wodne.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Odpocznij w Mikowicach

Kłodzka biblioteka z ministerialną dotacją z programu partnerstwo dla książki.

2 miliony, siedem, a może jeszcze więcej?. Czy i jakie odszkodowanie uderzy w kłodzki samorząd?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×