REKLAMA

Obniżali i dyskutowali

Tak radni Kłodzka obcięli pensję burmistrzowi. Przy ożywionej dyskusji.

Radny Damian Ślak
Mimo sukcesów, radni Kłodzka zmuszeni są do obniżenia wynagrodzenia burmistrzowi Michałowi Piszko. Za poprzedniego burmistrza zadłużenie wzrosło o 26 mln zł, a wydatki majątkowe wynosiły 81 mln zł w dwie kadencje. Obecny burmistrz zrobił wydatki majątkowe w jedną kadencję w wysokości 53 mln zł i spłacił 17 mln zł zadłużenia. A wiecie państwo dlaczego musimy obniżyć mu wynagrodzenie? Bo taki jeden szeregowy poseł zażądał obniżenia wynagrodzenia posłom oraz samorządowcom o 20 procent, czego nie zrobił dla sfery rządowej.
Radny Lech Surówka
Groziło w pewnym momencie pomnikiem, gdyby radny Ślak dalej tak czytał. Proszę mi powiedzieć jedną rzecz panie radny - głosujemy nad zmniejszeniem uposażenia burmistrza, to proszę powiedzieć, ile zarabiał, a ile mu zmniejszamy?
Burmistrz Michał Piszko
Obniżka - tak odebrała to większość środowiska samorządowego - to ukaranie za rozpasanie rządu premier Beaty Szydło, za bajońskie nagrody. Jeśli chodzi o moje wynagrodzenie to zmniejszenie wynosi raptem ok. 800 zł netto i z tego miejsca proszę państwa radnych o podjęcie tej uchwały i zagłosowanie za nią.
Radny Wojciech Łyszkiewicz
Czyli mamy głosować i się nie cieszyć?

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Obniżali i dyskutowali

Każda pliszka swój ogonek chwali. Nie inaczej zachowują się politycy i samorządowcy. Dlatego każdy sukces, a nawet pseudosukces ma tylu ojców i matek...

To już pewne. Reaktywują linię.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×