REKLAMA

II Konkurs Wiedzy o Polsce i Czechach

Julian Golak podczas ogłoszenia zwycięzcy II Konkursu Wiedzy o Polsce i Czechach.

Jedna z drużyn podczas części praktycznej.

II Konkurs Wiedzy o Polsce i Czechach za nami. Do Nowej Rudy przyjechali uczniowie z całej Polski oraz m.in. Ostrawy i Mlada Boleslav.

Wielkie polsko-czeskie święto zorganizowane było przez Stowarzyszenie Komitet Obywatelski Ziemi Kłodzkiej. – Zapraszamy młodzież z Polski i Czech, aby zachęcić ją do nauki o historii, gospodarce, kulturze i społeczeństwie sąsiedniego kraju – mówi Julian Golak – koordynator projektu. Tym razem do Nowej Rudy przyjechały 22 drużyny szkolne.
Najlepsze reprezentacje zarówno w kategorii do jak i powyżej 16 roku życia wystawiło Gymnázium Dr. Josefa Pekaře z czeskiej Mlada Boleslav. Drugie miejsce zajęli odpowiednio uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 im. Unii Europejskiej w Kłodzku oraz Zespołu Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Kudowie-Zdroju. Na najniższym podium w kategorii do 16 roku życia stanęła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 z Bolesławca, a w kategorii powyżej 16 roku życia Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi w Opolu.
Zwycięzcy wyjadą z opiekunem w nagrodę na weekend do Warszawy lub Krakowa.
Konkurs odbył się w poniedziałek 8 października 2018 roku w Centrum Turystyczno-Sportowym w Nowej Rudzie.
Uczestnicy z Polski i Czech rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych (do 16 i powyżej 16 roku życia), w 4-osobowych grupach szkolnych. Konkurs składał się z dwóch części. Pierwsza część to test zamknięty, składający się z 40 pytań. W drugiej części uczestnicy rozwiązywali zagadnienia części praktycznej.

Artykuły powiązane

Zajęcia praktyczne w Górach Sowich.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): II Konkurs Wiedzy o Polsce i Czechach

Bystrzyca jest mi o tyle bliska, że mieszkam w niej wiele lat; z nią związałem te dobre dni i część kiepskich lat. Nie sposób więc przejść obojętnie obok jubileuszu miasta – uzasadnia Edward Kul.

foto: ilustracyjne: pixabay.com

Egzaminy na motocyklowe prawo jazdy w Kłodzku? O tym rozmawiano w starostwie.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×