REKLAMA

Rodzynki i Migdały

Do posmakowania, te najprawdziwsze, bo to przecież nieodłączny smak kuchni żydowskiej. I do czytania!

"Kto był na otwarciu wystawy o Idzie Fink miał okazję skosztować, jak to bywa przecież na wernisażach, nietypowych, bo producji "bibliotecznej" cukierków rodzynkowo-migdałowych. Skąd taki pomysł? Po prostu z literatury. Ossolineum wydało w 1988 r. antologię poezji ludowej Żydów polskich "Rodzynki z migdałami". Zapraszam zatem na "Spotkanie z kulturą żydowską" w Wypożyczalni kłodzkiej Biblioteki. Mamy tu więcej takich smaczków literackich i wszystkie książki do wypożyczenia. Dominuje humor, bo któż jak nie Żydzi potrafią drwić z samych siebie. Polecam choćby słynne szmoncesy mistrza Tuwima "A to pan zna?". Sa też powieści znane i zapomniane, i nie tylko z dwudziestego wieku. Dzieła Sztukmistrza z Krochmalnej - nawet audiobooki. Głośna najnowsza powieść Olgi Tokarczuk "Księgi Jakubowe" (niestety tylko na zapisy, przyniosłam własną na pokuszenie). Poezja dawna i nowa. Dla miłośników historii, religii, kultury i obyczajów spory wybór ciekawej literatury. Mamy też tematy kłodzkie. A dla smakoszy są książki kulinarne. Prezentacja książkowa towarzyszy projektowi "Śladami kłodzkich Żydów"."

Źródło: Mariola Kowalcze PiMBP w Kłodzku

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Rodzynki i Migdały

Za chwilę wybierzemy europosłów. Na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie, czyli w okręgu numer 12, o sześć mandatów walczy 60 kandydatów. Sprawdziliśmy, jakie profity czerpać będą ci, którzy wygrają. Jedno jest pewne to mandat na bogato.

foto: użyczone

Zabytek Zadbany to ogólnopolski konkurs organizowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków. W tegorocznej edycji jury przyznało 7 nagród i 14 wyróżnień. W kategorii architektura i budownictwo drewniane wyróżnienie zdobył dusznicki młyn papierniczy.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×