REKLAMA

Dwie strony Krosnowic

Gmina remontuje. Wandale niszczą.

Ciemna strona Krosnowic to wandale. Ostatnio znowu dali znać o sobie, niszcząc dwie wiaty przystankowe. - Debile – ocenia jednym słowem pan Józef. - Nie podam nazwiska, bo boję się, że któryś z tych debli przyjdzie w nocy i wybije mi szyby – dodaje. Jego zdaniem powinno się bardziej karać wandali. - Po pierwsze po kieszeni. Zniszczyłeś to odkup, po drugie roboty społeczne, a jak nie to do więzienia – zaznacza. Na szczęście jest też jasna strona Krosnowic. Blask odzyskuje Podhalanka. Wiejska sala jest rozbudowywana o pomieszczenia kuchenne i magazynowe, a wokół budynku powstanie parking z prawdziwego zdarzenia. Sąsiadująca z Podhalanką biblioteka zyska miejsce, które zostanie zaadaptowane na działalność edukacyjną (strefa komputerowa) oraz zabawową (strefa młodego czytelnika) i pracownię artystyczną. Całość prac przy wiejskim miejscu spotkań i w Podhalance kosztować będzie 4,3 mln zł. Gmina Kłodzko w ramach partnerskiego projektu (wspólnego z miastem Kłodzko) pn. „Rewitalizacja społeczna i przestrzenna Kłodzka i Krosnowic” otrzyma ponad 3,2 mln zł dotacji. Roboty potrwają do końca przyszłego. - Prace idą pełną parą, aż miło patrzeć – ocenia Stanisława Wyspiańska-Skawina, bibliotekarka z Krosnowic.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Dwie strony Krosnowic

Obrazek użytkownika Janek
  • Janek
  • 27-10-2018

Złapią wandali , bo to wieś jest , wiadomo ludzie wszystko wiedzą .

W Mielniku na dzień dobry obszczekał mnie pies Marian. Potem było całkiem sympatycznie. Mieszkańcy mili i życzliwi, choć mają też problemy.

Policja prosi o pomoc. Ustala, kto skrzywdził szczeniaka.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×