REKLAMA

Samorządowa tarcza

foto: pixabay.com

Rząd wesprze samorządy. To częściowo zrekompensuje straty wywołane epidemią.

- Bezprecedensowe wsparcie dla gmin i powiatów. 91 mln zł w skali regionu – informuje minister Michał Dworczyk. Samorządowcy z powiatu kłodzkiego otrzymają łącznie ponad 20 mln zł. Będą mogli przyznane im pieniądze wydać m.in na remonty szkół i przedszkoli oraz inwestycje w wodociągi i kanalizację. - Zwiększy to płynności finansową samorządów, a tym samym lokalnych firm i przedsiębiorców. To ważny etap w walce z kryzysem gospodarczym związanym z epidemią koronawirusa – dodaj Dworczyk. Samorządowcy podkreślają, że tarcza to ważne wsparcie, ale straty jakie ponieśli w związku z epidemią są dużo wyższe. Polanica-Zdrój otrzyma 1,2 mln zł, czyli tyle ile, uzdrowisko straciło na samej tylko opłacie uzdrowiskowej.

Kasa z samorządowej tarczy Kłodzko – 3 mln 279 tys. zł Kłodzko (gmina) – 1 mln 780 tys. zł Polanica-Zdrój – 1 mln 275 tys . zł Powiat kłodzki – 1 mln 791 tys. zł

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Samorządowa tarcza

Fot. polska-org.pl

Sytuacja w Piszkowicach jest opanowana. Tak poinformowała na swoim profilu w mediach społecznościowych Henryka Szczepanowska. - Mamy pierwsze kontakty z potencjalnymi chętnymi do pracy. Mamy czysty, wolny od COVID oddział i tylko sześcioro dzieci odizolowanych. Wszyscy pracownicy w zakładzie są zdrowi, nie ma kolejnych zakażeń. Od poniedziałku pojedyncze osoby wracają do pracy, pozostali pozostają w domowych kwarantannach - napisała. Ciągle jednak potrzebni są: pielęgniarki, ratownicy i pomoc medyczna do pracy, ale w zwykłym systemie zmianowym na określonych warunkach finansowych.

Fot. KPRM

Od 8 sierpnia w 19 powiatach mają obowiązywać nowe obostrzenia. Dotyczy to tych terenów, w których zanotowano wzrost liczby zachorowań na COVID-19 w ostatnich dwóch tygodniach. Zmiany dotyczą m.in. zasad zasłaniania ust i nosa, a także zmniejszenia limitu osób w restauracjach, sklepach czy na imprezach. Projekt rozporządzenia trafił do konsultacji.

Dodatkowo powiaty podzielono na dwie strefy: żółtą i czerwoną – z różnym zakresem obostrzeń. W pozostałych powiatach, które oznaczone są kolorem zielonym, obowiązują dotychczasowe zasady bezpieczeństwa.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×