REKLAMA

Studencie, nie zapomnij

Pobierasz rentę rodzinną? Zawiadom ZUS, że nadal studiujesz.

Do końca października studenci pobierający renty rodzinne powinni przynieść do ZUS-u zaświadczenie o tym, że nadal się uczą i złożyć wniosek o kontynuowanie wypłaty. Jeśli student przyniesie dokumenty w terminie wtedy renta zostanie wypłacona jeszcze w październiku; jeśli z wnioskiem o wypłatę spóźni się i złoży go dopiero w listopadzie wtedy straci przysługujące mu świadczenie za październik Renta rodzinna przysługuje dzieciom do ukończenia przez nie 16 roku życia. Ale może ją dostawać także starsza młodzież, pod warunkiem, że dalej się uczy, jednak nie dłużej niż do 25 roku życia. Aktualna wysokość najniższej renty rodzinnej to 1.029,80 zł. Jeśli rentę rodzinną dostaje dziecko, którego oboje rodzice nie żyją, dostanie ono jeszcze dodatek dla sierot zupełnych w wysokości – 405,67 zł.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Studencie, nie zapomnij

2 miliony, siedem, a może jeszcze więcej?. Czy i jakie odszkodowanie uderzy w kłodzki samorząd?

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych przyznało pieniądze dla trzech dolnośląskich samorządów.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×