REKLAMA

Powiat Kłodzki. Koronawirusowe turnusy

W uzdrowisku odzyskasz zdrowie

Przeszedłeś covid? Masz powikłania? Jedź do sanatorium

Powiat Kłodzki. Rehabilitacja pocovidowa to obecnie najmocniej rozwijana usługa medyczna w uzdrowiskach Polskiej Grupy Uzdrowisk. Od początku grudnia z turnusów w Świeradowie, Cieplicach, Polanicy i Połczynie skorzystało kilkaset osób.

Od początku grudnia 2020 roku we wszystkich uzdrowiskach grupy PGU można skorzystać z rehabilitacji pocovidowej. Specjalny program adresowany jest do pacjentów, którzy przeszli chorobę i skarżą się na szereg powikłań, w tym dolegliwości układu oddechowego, pokarmowego, sercowo-naczyniowego nerwowego i strefy psychosomatycznej. Jak informuje personel medyczny PGU w rehabilitacji pocovidowej nacisk kładzie się na leczenie pulmonologiczne i balneologiczne połączone z mocnym wsparciem psychologicznym. Tego ostatniego potrzebują w szczególności osoby po hospitalizacji lub długotrwałej izolacji w warunkach domowych. Uzdrowiska w Świeradowie, Cieplicach, Polanicy i Połczynie-Zdroju stawiają przede wszystkim na zwiększenie odporności immunologicznej pacjentów z wykorzystaniem surowców naturalnych, tj. wody termalnej, borowiny i naturalnych solanek. Prowadzone są w nich również zabiegi z zakresu fizykoterapii, takie jak np., elektroterapia, światłolecznictwo, magnetoterapia, wodolecznictwo czy krioterapii. Do terapii włączą się również inhalacje oparte na surowcach naturalnych, jak np. solanki, jak również, w razie konieczności - oparte na bazie leków. Uzupełnieniem są kuracje pitne oparte na bogatych w minerały naturalnych wodach z rodzimych źródeł. Aktualnie w uzdrowiskach PGU na Dolnym Śląsku i Pojezierzu Drawskim organizowane są turnusy rehabilitacyjne 7-, 14- i 21-dniowe. Aktualne pakiety rehabilitacji pocovidowej w uzdrowiskach Polskiej Grupy Uzdrowisk dostępne są na stronie https://uzdrowiska-pgu.pl/.

 

DOWIEDZ SIĘ ILU MIESZKAŃCÓW ZASZCZEPIŁO SIĘ DO TEJ PORY

SPRAWDŹ, CZY NASZEMU POWIATOWI GROŻĄ PODTOPIENIA

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Powiat Kłodzki. Koronawirusowe turnusy

Kłodzko: Odbyło się ostatnie pożegnanie Hani, która przed śmiercią przeszła prawdziwe piekło.

Fot. Zdzisław K. Polska-org

Lewin Kłodzki: W wyniku wypadku jedna osoba trafiła do szpitala.

Podczas pogrzebu, gdy rodzina chciała pożegnać zmarłą i poprosiła o otwarcie trumny, okazało się, że leżą w niej zamienione zwłoki. Jak doszło do tak tragicznej pomyłki?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×