REKLAMA

Bezpieczniej przez ósemkę

Drogowcy przebudowali skrzyżowanie ul. Zajęczej z krajową ósemką. Na poprawę bezpieczeństwa wydali 5 mln zł. Mieszkańcy zgodnie mówią: jest ok!

Porządne przejście dla pieszych z wysepką pośrodku ruchliwej szosy. Z dwóch strony znaki ograniczające prędkość do 50 km/h, a do tego chodniki i oświetlenie. - Drogowcy dobrze wykonali swoją robotę – ocenia Maria Banaś, mieszkanka ul. Zajęczej. - Teraz będzie dużo bezpieczniej – dodaje kłodzczanka. Jej zdaniem ruch samochodowy jest tak duży, że piesi muszą bardzo uważać, ale teraz, po modernizacji skrzyżowania, mają zdecydowanie większe poczucie bezpieczeństwa. Podobnego zdania jest Zdzisława Woźniak-Krupska, radna miejska, która napisała list w sprawie skrzyżowania ul. Zajęczej z DK 8.
Radna dziękuje
Chciałabym, wspólnie z mieszkańcami, podziękować za skrzyżowanie i współpracę wszystkim, którzy przyczynili się do polepszenia warunków życia w naszej dzielnicy. Jestem mieszkanką ulicy Zajęczej w Kłodzku (dzielnica Leszczyna); jestem też radną Kłodzka. Dzięki wsparciu mieszkańców, wzajemnemu zrozumieniu, chęci współpracy doczekaliśmy się bezpiecznego przejścia przez skrzyżowanie DK 8 z ul. Zajęczą, co jest dla nas bardzo ważnym, długo wyczekiwanym wydarzeniem. Podziękowania dla pana senatora Aleksandra Szweda za wstawienie się w GDDKiA. Jak ważna jest jedność w określaniu celów, współpraca i porozumienie władz miasta, społeczeństwa, polityków, samorządowców i urzędników mogliśmy się przekonać, torując drogę naszego sukcesu lokalnego. Dzięki temu dzielnica rozwija się - gruntowna przebudowa skrzyżowania (jesteśmy już w mieście), doprowadzony wodociąg, poprowadzona kanalizacja, oświetlenie. W ramach inicjatywy lokalnej powstaje teren rekreacyjno-sportowy, „Zajączkowo”. Mieszkańcy sami przygotowują teren (wartość pracy społecznej ok. 7 tys. zł), a ze strony urzędu miasta zostaną zakupione urządzenia i wyposażenie placu (wartość ok. 20 tys. zł). Cieszy taka wspólna sprawa, cieszy, że możemy ją realizować wspólnie, że będzie służyć polepszeniu warunków życia i rozwojowi naszej małej ojczyzny.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (4): Bezpieczniej przez ósemkę

Obrazek użytkownika Maciej
  • Maciej
  • 11-08-2018

Pędzą auta z nadmierną prędkością. Może warto stanąć z radarem.
Obrazek użytkownika Robson
  • Robson
  • 11-08-2018

Szkoda ze po zmroku oświetlenie nie funkcjonuje
Obrazek użytkownika Robson
  • Robson
  • 11-08-2018

Szkoda ze po zmroku oświetlenie nie funkcjonuje
Obrazek użytkownika Robson
  • Robson
  • 11-08-2018

Szkoda ze po zmroku oświetlenie nie funkcjonuje

foto: pixabay.com

Sąd skazał go na rok więzienia za aferę w SOKU. Drugi proces, w sprawie przekrętu w PCK, wciąż trwa.

foto: pixabay.com

Zgromadzenie Najświętszych Serc Jezusa i Maryi pozyskało dotacje na wykonanie I etapu prac związanych z remontem dachu Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Starym Wielisławiu.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×