REKLAMA

Szkolni ratownicy

Każda pliszka swój ogonek chwali. Nie inaczej zachowują się politycy i samorządowcy. Dlatego każdy sukces, a nawet pseudosukces ma tylu ojców i matek...

Szkoła Muzyczna II stopnia w Bystrzycy Kłodzkiej nie zostanie zlikwidowania. Od 1 września placówkę przejmie pod swoje skrzydła Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Poinformowali o tym na specjalnie zwołanej konferencji: Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera i senator Aleksander Szwed. Dotychczas organem prowadzącym „muzyczną II” była gmina Bystrzyca Kłodzka, która z powodów finansowych zamierzała ją zlikwidować. Przejęcie szkoły przez ministerstwo to optymalne rozwiązanie. Resort kultury prowadzi większość takich szkół w Polsce, zapewniając im bezpieczny byt. Decyzja resortu kultury pociągnęła za sobą internetowe wpisy, w których politycy i samorządowcy prześcigają się w ocenie swoich zasług. Wiadomo ojców sukcesu nigdy nie brakuje. W ten „poczet” wpisała się nawet burmistrz Renata Surma, które najpierw przygotowała i poddała pod głosowanie uchwałę intencyjną o zamiarze zlikwidowania szkoły.
Rady wojewódzki Macko (PiS )na Facebooku Szkoła Muzyczna II stopnia w Bystrzycy Kł. uratowana!
Po wielu rozmowach w Warszawie, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Piotr Gliński zdecydował się przejąć od 1 września placówkę, dzięki czemu nie zostanie ona zlikwidowana. Cieszę się, że mogłem brać udział roboczych spotkaniach, podczas których omawialiśmy szczegóły tej „operacji”. Nie byłoby tego sukcesu bez zaangażowania dwóch parlamentarzystów naszego regionu: ministra Michała Dworczyka, który przekonał ministra kultury o konieczności dalszego funkcjonowania szkoły oraz Senatora Aleksandra Szweda, który pozostawał w tym gorącym okresie w stałym kontakcie z samorządem i mieszkańcami Bystrzycy.
Posłanka Wielichowska (PO) na Facebooku
Zaangażowanie całej społeczności Szkoły Muzycznej w Bystrzycy Kłodzkiej, apele do osób i instytucji, samorządów, które wspierały placówkę, opłaciły się. Szkołę zadeklarował przejąć do prowadzenia resort kultury. To Wam należą się gratulacje! To dzięki Wam taka decyzja została podjęta.
Poseł Dworczyk (PiS) na Facebooku
Szkoła Muzyczna II stopnia w Bystrzycy Kł. będzie kontynuowała swoją działalność. Na konferencji prasowej razem z senatorem Aleksandrem Szwedem i burmistrz Renatą Surmą ogłosiliśmy przejęcie szkoły od 1 września przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. (...) Wielkie podziękowania dla ministra kultury Piotra Glińskiego, który po rozmowach podjął decyzję o konieczności ratowania szkoły!
Bystrzyca Kłodzka na swojej stronie internetowej (…)
Podczas przedpołudniowej konferencji prasowej Michał Dworczyk przekazał Renacie Surmie pismo, które na jego ręce skierował wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Później tą ważną informację pozyskali obradujący dzisiaj na sesji radni miejscy. Podkreślmy jedną rzecz: decyzja ministra kultury i dziedzictwa narodowego, to efekt starań burmistrz Surmy oraz goszczących dziś w Bystrzycy Kł. parlamentarzystów i radnego wojewódzkiego.
Powiat kłodzki na swojej stronie internetowej
Gratulujemy panu Tadeuszowi Piotrowskiemu, dyrektorowi Szkoły Muzycznej II Stopnia w Bystrzycy, radzie rodziców, kadrze pedagogicznej oraz wszystkim, którzy swoją postawą przyczynili się do uratowania placówki. Cieszymy się razem z Państwem. (…) Po wielu rozmowach i spotkaniach w starostwie, dotyczących dramatycznej sytuacji szkoły, starosta Maciej Awiżeń zorganizował się i już 15 marca zwołał naradę zarządu powiatu z włodarzami gmin. Efektem tego spotkania było wypracowane jednomyślne stanowisko wszystkich zgromadzonych, wyrażone w apelu skierowanym do ministra kultury. Wolę wsparcia ratowania szkoły podpisali: Maciej Awiżeń, starosta kłodzki; Michał Piszko, burmistrz Kłodzka; Zbigniew Tur, wójt gminy Kłodzko; Marzena Wolińska, zastępca burmistrza Nowej Rudy; Krzysztof Żak, zastępca burmistrza Szczytnej; Aneta Potoczna, burmistrz Kudowy-Zdroju; Joanna Klimek-Szymanowicz, wójt Lewina; Piotr Lewandowski, burmistrz Dusznik-Zdroju; Jan Bednarczyk, burmistrz Radkowa; Mateusz Jellin, burmistrz Polanicy-Zdroju; Tomasz Korczak, burmistrz Międzylesia; Dariusz Chromiec, burmistrz Stronia Śląskiego; Roman Kaczmarczyk, burmistrz Lądka-Zdroju

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Szkolni ratownicy

Obrazek użytkownika milin
  • milin
  • 20-04-2019

Coś musiało się zakończyć , aby powstało nowe. Skoro miasta nie stać na utrzymanie szkoły, to należało coś z tym zrobić. Musiała być podjęta uchwała. Pomyje jakie wylewano na włodarza były skandaliczne. Ludzie wykształceni, niby na poziomie a słoma z butów ohohho. Od dyrektora począwszy po mieszkańców, rodziców itp. Przykro było czytać. Aby szkoła mogła dalej istnieć można zawdzięczać tylko burmistrz R Surmie. To ona zabiegała o zmiany i aby przejęło ją Ministerstwo Kultury.Znając skromność R Surmy zniosła to chamstwo i brawa dla niej .
Obrazek użytkownika Bystrzyczanka
  • Bystrzyczanka
  • 20-04-2019

Bzdury, bzdury. To, że szkoła dalej będzie funkcjonować, to zasługa tylko tych, którzy dzielnie o nią walczyli i nagłośnili. Takiego zakłamania, obłudy że strony samorządu dawno nikt nie widział. Teraz sukces sobie by przypisali, ale już się nie uda. Za dużo było obiektywnych obserwatorów.

W Mielniku na dzień dobry obszczekał mnie pies Marian. Potem było całkiem sympatycznie. Mieszkańcy mili i życzliwi, choć mają też problemy.

Policja prosi o pomoc. Ustala, kto skrzywdził szczeniaka.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×