REKLAMA

Polanica-Zdrój: Jolanta Surmińska-Rudnicka odchodzi na emeryturę

Jolanta Surmińska-Rudnicka odchodzi na emeryturę

Jolanta Surmińska-Rudnicka odchodzi na emeryturę. Co będzie robiła z czasem wolnym, którego przybędzie?

Polanica-Zdrój. Jolanta Surmińska-Rudnicka odchodzi na emeryturę. Przepracowała w jednym urzędzie 39 lat. Ostatnie 10 jako sekretarz miasta.

Kiedy po studiach, ze skierowaniem do pracy w ręku, przyszła do polanickiego urzędu miasta trwał stan wojenny. - To było 16 listopada 1981 roku. W tym samym dniu, w który przyszłam do pracy, wojewoda przywiózł do uzdrowiska nowego naczelnika, pana Staniszewskiego – wspomina pani Jolanta. - Potem przez 3 miesiące poznawałam pracę urzędu, który zatrudniał wtedy tylko 20 ludzi. Po okresie próbnym zaproponowano mi konkretną pracę i stanowisko. Wybrałam gospodarkę terenami. Dostałam maszynę do pisania i biurko. Nie było komputerów, a nawet kserokopiarek. Były kalka i powielacz z tuszem - dodaje ze śmiechem.

Okres naczelników szybko się jednak skończył. Po przemianach ustrojowych nastały czasy samorządów. - Gminy przejmowały majątek, głównie ziemię i budynki. To była olbrzymia praca, ale sprostałam i dzisiaj jestem dumna, że tego dokonałam. Gospodarką nieruchomościami zajmowałam się do 2011 roku, kiedy burmistrz Jerzy Terlecki powołał mnie na stanowisko sekretarza miasta. Były takie lata, że musiałam przygotować i przeprowadzić sprzedaż ponad 170 mieszkań – zaznacza pani sekretarz, która w marcu przejdzie na emeryturę.

Co będzie robiła z czasem wolnym, którego przybędzie? - Mam sporo obowiązków rodzinnych, poza tym bardzo lubię czytać i podróżować po Polsce. Mało jest takich miejsc, w których jeszcze nie byłam, ale na szczęście są. Poza tym marzy mi się wyjazd na Kresy Wschodnie, do Lwowa i na Wołyń – zdradza swoje plany, a Redakcja Gazety Kłodzkiej życzy Pani Jolancie, aby się spełniły.

 

SPRAWDŹ ILE OSÓB ZACHOROWAŁO NA KORONAWIRUSA 18 LUTEGO

PRZECZYTAJ, JAK DOSZŁO DO ZDERZENIA 3 AUT W KŁODZKU

DOWIEDZ SIĘ, ILE MIESZKAŃ POWSTANIE W POWIECIE KŁODZKIM

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Polanica-Zdrój: Jolanta Surmińska-Rudnicka odchodzi na emeryturę

Fot. Redakcja

Szalejów Górny: Na drodze między Szalejowem Górnym, a Polanicą-Zdrój doszło do wypadku. Jedna osoba jest ranna

Fot. Nadesłane

Wambierzyce: W przeciągu miesiąca, aż trzy daniele zostały zagryzione przez psy na terenie skansenu. Uwaga, zdjęcia dla osób o mocnych nerwach

Fot. KPP Kłodzko

Uderzył butelką nastolatka, bo ten nie dał mu papierosów. Co grozi napastnikowi, który zaatakował 15-latka?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×