REKLAMA

Województwo wspomogło gminy

25 gmin otrzymało dotacje w ramach Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej.

Wicemarszałek Marcin Gwoźdź wręczył promesy zwycięzcom konkursu. Wsparcie z Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej samorząd województwa przekazał gminom małym i dotkniętym problemami społecznymi. Pieniądze pomogą im w realizacji wielu zadań związanych z poprawą bezpieczeństwa mieszkańców, czy też wpływających na rozwój wsi w naszym regionie. − Staramy się pomagać tym samorządom, których budżet nie może samodzielnie udźwignąć wszystkich ważnych dla mieszkańców inwestycji. Zależy nam na równoważnym rozwoju całego województwa – wyjaśnia marszałek Cezary Przybylski. Wnioski złożyło w tym roku 75 gmin. W wyniku oceny merytorycznej powstała lista rankingowa. Pieniądze z budżetu województwa w wysokości 3,1 mln zł pozwoliły na udzielenie dotacji 25 gminom. Maksymalna wysokość pomocy to 150 tys. zł. Z powiatu kłodzkiego dotacje otrzyma 5 gmin.
>> Kłodzko (gmina) – 150 tys. zł Na budowę chodnika z oświetleniem oraz parkingu w Starym Wielisławiu >> Lewin – 150 tys. zł Na przebudowę ul. Okrzei, Kościelnej i pl. Kościuszki w Lewinie >> Nowa Ruda (gmina) – 140 tys. zł Na oświetlenie drogi w Bożkowie >> Międzylesie – 149 tys. zł Na modernizację oświetlenia ulicznego w gminie >> Szczytna – 150 tys. zł Na poprawę bezpieczeństwa przy ul. Leśnej.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Województwo wspomogło gminy

Licząca prawie 30 metrów wysokości wieża składa się z platform widokowych na pięciu kondygnacjach. Rozpościerający się z niej widok jest naprawdę imponujący – kusi zarówno turystów, jak i fotografów.

Dzięki milionowemu wsparciu z Unii na Dolnym Śląsku mogą powstać domy opieki, kluby seniora, zatrudnieni zostaną asystenci i opiekunowie, którzy pomogą osobom samotnym, niesamodzielnym, chorym lub z niepełnosprawnościami.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×