REKLAMA

Z bonami na wakacje

Wakacyjne bony od 1 sierpnia. Będę ważne do końca marca 2022.

Po bon turystyczny można sięgnąć od 1 sierpnia. Skorzysta z niego ok. 6,5 miliona polskich dzieci. Polski Bon Turystyczny - bo tak brzmi jego oficjalna nazwa - to elektroniczny dokument o wartość 500 zł na każde dziecko, które nie ukończyło 18 roku. Dla dziecka z orzeczeniem o niepełnosprawności przysługuje 1000 zł. Od bonu nie trzeba odprowadzać podatku i nie wlicza się go do wysokości dochodu. Warunkiem jego otrzymania jest przyznane prawo do świadczenia wychowawczego na dziecko - tzw. 500 plus. Aby uzyskać bon nie trzeba składać żadnego wniosku, wystarczy go aktywować. Jak to zrobić? Można go wygenerować po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). Jest to platforma teleinformatyczna prowadzona przez ZUS (można ją znaleźć na stronie www.zus.pl). Bon ma formę 16-cyfrowego numeru, który rodzic bądź opiekun otrzyma na podany wcześniej przez siebie numer telefonu – w formie wiadomości tekstowej sms, lub mailowo, w zależności od tego, jaki kontakt (numer telefonu komórkowego/adres email) poda we wniosku.

Ważne informacje

> Bonu nie można spieniężyć (nie ma możliwość wymiany bonu na gotówkę) > Bon może zrealizować tylko w Polsce (zapłacimy nim za usługi hotelarskie, imprezy turystyczne, pobyt dziecka na koloniach i obozach) > Lista podmiotów jest na www.bonturystyczny.gov.pl (lista przedsiębiorców, u których płatność bonem jest możliwa) > Płacąc okaż (aby zapłacić bonem należy pokazać go podczas dokonywania rezerwacji lub przy zakwaterowaniu) > Na noworodki (również rodzice, których dzieci urodzą się do końca 2020 roku będą mogli pobrania bonu turystycznego)

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Z bonami na wakacje

Fot. Gmina Kłodzko

Z uwagi na sytuację epidemiczną w tym roku wójt gminy Kłodzko Zbigniew Tur zmuszony był odwołać Dożynki Gminy Kłodzko. O rolnikach jednak nie zapomniał. Wspólnie z Radą Powiatową Dolnośląskiej Izby Rolniczej w Kłodzku na czele z przewodniczącym Leszkiem Bobulą zaprosili rolników i pszczelarzy do Krosnowic.

Podczas dziękczynnego spotkania w „Podhalance”, które poprzedziła msza. św. w kościele parafialnym, wręczyli gościom symboliczne woreczki z ziarnem, a następnie podjęli uroczystym obiadem, przygotowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich pod kierunkiem Haliny Puk.

Przedsiębiorcy, którzy nadpłacili składki do ZUS Zakład Ubezpieczeń Społecznych będą mogli je odzyskać i skorzystać z pełnego zwolnienia ze składek z powodu pandemii.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×