REKLAMA

Komu umorzył burmistrz?

W Biuletynie Informacji Publicznej Kłodzka pojawił się najnowszy wykaz osób i firm, którym umorzono podatki lokalne za 2018 roku.

Udzielona pomoc publiczna to nic innego jak umorzenia podatków, zwolnienia z niego oraz decyzje o odroczeniach płatności i rozłożeniu ich na raty. Wykazy tych, którzy w ubiegłym roku skorzystali z podatkowych ulg trafiają do internetowego BIP-u w maju. Dzisiaj publikujmy informacje dotyczącej umorzeń w Kłodzku. Z wykazu wnika, że łącznie burmistrz Michał Piszko umorzył kłodzkim podatnikom ćwierć miliona zł. Co ważne aż 230 tys. zł to podatek umorzony kłodzkiemu szpitalowi, a nie osobom fizycznym.
Umorzenia podatku od nieruchomości
> Związek Sybiraków – 573 zł (interes publiczny) > Towarzystwo Społeczne Razem – 1.897 zł (interes publiczny) > ZOZ w Kłodzku – 230.449 zł (ważny interes podatnika) > Danuta Łoś, Izabela Nowak – 528 zł (ważny interes podatnika) > Jadwiga Chmielarz – 1.788 zł (ważny interes podatnika) > Krzysztof Stich – 2.185 zł (ważny interes podatnika) > Jerzy Motyka – 13.333 zł (ważny interes podatnika)
Inne formy pomocy
> Podatek od nieruchomości na raty Z rozłożenia na raty podatku od nieruchomości skorzystali: przedsiębiorstwo BMWD, Andrzej Stypczyński, Małgorzata Dobosz, Ewa i Tomasz Gwiżdż, Ewa Michalska, Tomasz Blacharski i Katarzyna Małanczyj-Blacharska > Odroczenie terminu płatności podatku od nieruchomości Z tej ulgi skorzystali: PPS Społem Pionier, PKS SA w Kłodzku > Rozłożenie na raty opłaty za wywóz śmieci W tym przypadku burmistrz poszedł na rękę dwóm osobom: Tomaszowi Blacharskiemu i Jerzemu Gącikowi.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Komu umorzył burmistrz?

Obrazek użytkownika Michael Colt
  • Michael Colt
  • 03-06-2019

A ile to umorzono Jerzemu Motyce na przestrzeni ostatnich 10 lat? Myślałem, że jak prywaciarzowi nie idzie biznes, to go zamyka. A nie wszyscy robimy na niego ściepę...
Obrazek użytkownika Jerzy .
  • Jerzy .
  • 04-06-2019

Prawo jest dla obywatela .Ile umorzono a ile zabrano ? Obecny Burmistrz okazał się człowiekiem nie mściwym i a politycznym .umorzył mimo referendum .Taki Burmistrz ma być i mamy godnego człowieka .

fot. KPP Kłodzko

3 promile alkoholu w organizmie miał 33- latek, który kierując rowerem stwarzał zagrożenie na drodze dla innych uczestników ruchu drogowego. Wczoraj popołudniu (poniedziałek, 25 maja) na terenie gminy Kłodzko funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który kierował rowerem. Jego zachowanie wskazywało, że jest w stanie nietrzeźwości. Po przebadaniu policjanci stwierdzili, że mężczyzna ma 3 promile alkoholu w organizmie. Za ten czyn grozi kara aresztu albo grzywny. Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek.

Tylko u nas poznasz najważniejsze informacje o tym, co z koronawirusem dzieje się na naszym terenie. Stale aktualizowany artykuł na klodzko24.eu
Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×